آخرین اخبار

نقش فناوری فضایی بر محیط زیست

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

با همکاری سازمان فضایی ایران و دفتر فضای ماوراء جو سازمان ملل متحد UNOOSA ، کارگاه بین المللی”استفاده از فناوری فضایی در پایش خشکسالی و گرد و غبار در منطقه خاورمیانه” در تاریخ ۱۵ لغایت ۱۹ آبان ماه سال جاری به مدت پنج روز در تهران برگزار می گردد.
این کارگاه بین المللی شامل ۲ بخش اصلی، سخنرانی مدعوین که از متخصصین و تصمیم گیران این حوزه در سطح ملی و بین المللی هستند و نشستهای تخصصی به منظور شروع فعالیتهای جدید در موضوع کارگاه و تدوین گزارش نهایی کارگاه به سازمان ملل متحد می باشد.
گفتنی است محورهای این کارگاه عبارتند از:
_ پایش خشکسالی و گرد و غبار با استفاده از فناوری فضایی: در این قسمت، موضوعات مربوط به پایش خشکسالی، گرد و غبار، طوفان های خاک و شن و نیز مدلسازی آن به کمک فناوری فضایی مطرح می شود.
_ پیشرفت های فناوری فضایی: در این بخش به موضوع فناوری فضایی، شامل انواع ماهواره های کوچک تا Cube و سنجنده های مختلف در کمک به مدلهای پایشی پرداخته می شود بعبارت دیگر دستاوردهای مرتبط با طراحی و ساخت سنجنده و ماهواره و دیگر زیرساختهای فضاییبه منظور پایش خشکسالی و گرد و غبار در این بخش ارائه خواهد شد.
_ ظرفیت سازی، آموزش و همکاریهای منطقه ای و بین المللی: در این بخش به اهمیت و ضرورت، ظرفیت سازی و همکاریهای منطقه ای و بین المللی پرداخته خواهد شد.
علاقمندان به شرکت در کارگاه و ارائه سخنرانی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام از طریق سایت کارگاه بین المللی”استفاده از فناوری فضایی در پایش خشکسالی و گرد و غبار در منطقه خاورمیانه” اقدام نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست