آخرین اخبار

برگزاری فستیوال نوآوری در حوزه مواد غذایی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پس از برگزاری موفقیت آمیز فستیوال تخصصی نوآوری در صنعت لوازم خانگی و فستیوال نوآوری‌های حوزه تجهیزات پزشکی، مرکز فن‌بازار ملی ایران در صدد است چند فستیوال تخصصی دیگر نیز تا پایان سال جاری برگزار نماید.
از این رو اکبر قنبرپور، رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران از برگزاری پنجمین فستیوال بازار دارایی فکری را در زمینه تخصصی «نوآوری‌های صنعت مواد غذایی» توسط پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خبر داد.
قنبرپور اضافه کرد: در آخرین فستیوال تخصصی که در حوزه تجهیزات پزشکی برگزار شد نمایندگان بیش از ۸۰ شرکت تولیدی و ۱۰ شرکت سرمایه‌گذاری و VC حضور داشتند و بیش از ۴۰ جلسه دوجانبه بین بیش از ۱۵ سرمایه‌گذار- تولیدکننده و ۱۹ مخترع برگزار شد که مذاکرات همکاری در حال ادامه می‌باشد.
وی با اشاره به برگزاری فستیوال‌های تخصصی نوآوری با حضور سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در یک حوزه تخصصی-کاربردی گفت: نوآوری‌های حوزه‌هایی که حائز شرایط می‌شوند پس از طی فرآیند ارزیابی و انتخاب، در روز برگزاری فستیوال به صورت حضوری برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان معرفی شده و زمینه تعامل بین طرفین با برگزاری جلسات رودررو فراهم می‌شود.
رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران ادامه داد: در صورت انجام معامله از طریق بازار دارایی فکری، حمایت­های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در قالب ارائه تسهیلات وجود خواهد داشت.
قنبرپور خاطرنشان کرد: فستیوال نوآوری‌های صنعت مواد غذایی در آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد و متقاضیان می‌توانند طرح‌های خود را تا ۳۰ مهرماه به دبیرخانه فستیوال ارسال نمایند.
شایان ذکر است، تاکنون در بازار دارایی فکری ۴ اختراع و ۱ طرح صنعتی به فروش رفته است و جمع معاملات صورت گرفته در این بازار نزدیک به ۴۰ میلیارد ریال بوده است.
متقاضیان حضور در این فستیوال می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فراخوان، شرایط و ضوابط فستیوال و ثبت نام در این فستیوال به سایت “فستیوال نوآوری ها” مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست