آخرین اخبار

بررسی انرژی های تجدید پذیر در COMSATS

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اجلاس سالانه کمیسیون علوم و فناوری برای توسعه پایدار کشورهای جنوب (COMSATS) با موضوع انرژی های تجدیدپذیر به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان و همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران  در روزهای ۱۰ لغایت ۱۲ آبان ماه سال جاری برگزار می شود.
عبدالرضا صمیمی، دبیر اجرایی این برنامه گفت: اجلاس سالانه COMSATS با حضور اعضای کمیسیون علوم وفناوری برای توسعه پایدار کشورهای جنوب و صاحبنظران داخلی وخارجی، به منظور بررسی آخرین دستاوردها و تجربیات کشورهای مختلف در زمینه انواع انرژی‌های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی، میکروجلبک‌ها، پیل‌های سوختی، انرژی باد، زمین گرمایی و انرژی امواج دریا برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: در این گردهمایی علاوه بر اجرای کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه، ارائه گزارش عملکرد کشورهای عضو کامستس و معرفی برنامه‌های آتی پیشنهادی آنها در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله برنامه‌های جنبی است.
گفتنی است کمیسیون علوم وفناوری برای توسعه پایدار کشورهای جنوب در سال ۱۹۹۴ با عضویت ۲۱ کشور از سه قاره آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین شکل گرفت. از اهداف این کمیسیون می‌توان جلب توجه کشورهای در حال توسعه نسبت به ضرورت تمرکز علم و فناوری در روند توسعه وترغیب سازمان‌ها در جهت بکارگیری منابع جنوب در خدمت کشورهای جنوب، تسهیل در انتقال فناوری‌هایی با کیفیت مطلوب به کشورهای عضو و حمایت‌های سیاسی و مالی از ابتکارهای مشترک جدید به عنوان عامل افزایش ظرفیت‌های علمی و فناوری بومی در جهت راهبری علمی توسعه پایدار در کشورهای جنوب نام برد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست