آخرین اخبار

“نوتک” رویدادی برای تبدیل ایده به کسب و کار

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

رویداد مرکز فن آفرینی نوتک با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت توسعه کارآفرینی بهمن، برای ارتقاء سطح کسب و کارهای نوپای کشور و ورود به بازارهای منطقه ای و بین المللی برگزار می شود.
از این رو مرکز فن آفرینی نوتک در اولین فراخوان خود در تابستان امسال، ۷۰۰ طرح و ایده از سراسر کشور دریافت کرد.
و پس از ارزیابی های متعدد تیم های برتر گزینش شدند و در مقابل داوران بین المللی کسب و کار نوپای خود را ارائه کردند و به پرسش های آنان پاسخ دادند.
و طبق برنامه Know-Tech تیم هایی که شرایط ورود به پیش شتاب دهی را از نظر هیئت داوران کسب نمایند در یک برنامه فشرده بین المللی با حمایت مربیان مجرب داخلی و خارجی ایده خود را به یک کسب و کار نوپا تبدیل خواهند کرد.
حسین حیدری ، مدیر مرکز فن آفرینی نوتک در این باره گفت: اجرای طرح توانمندسازی فناوران کشور در سه برنامه آموزش ، شتاب دهی و استدیو اجرا خواهد شد و ما انتظار داریم که در برنامه شتاب دهی ۱۵ گروه بتوانند محصولات فناورانه خود را در ایران توسعه داده و بازار ملی و بین المللی موفقی را درآینده داشته باشند.
مدیر مرکز فن آفرینی نوتک Know-Tech در ادامه خاطرنشان کرد: هدف مان این است که ۱۰۰ سرمایه گذار با ایده ها و طرح های توسعه یافته مرکز فن آفرینی نوتک آشنا شوند و ۵۰ کارآفرین مستعد در کشور درآینده ای نزدیک تحویل کشورمان دهیم.
حیدری درخصوص تفاهم نامه های همکاری مرکز فن آفرینی نوتک با سایر کشورها ابرازداشت: مرکز فن آفرینی نوتک شهرهایی چون برلین (آلمان)، استکهلم (سوئد) و رم (ایتالیا) تفاهم نامه های همکاری به امضا رسانده است.
گفتنی است دومین روز از رویداد مرحله پایانی داوری مرکز فن آفرینی Know-Tech در روز شنبه ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۵ در محل پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست