آخرین اخبار

فراخوانی برای «ایران‌ساخت»

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

جشنواره ملی، فرهنگی هنری «ایران‌ساخت» آن طور که برگزار کنندگان آن بیان داشته اند، با اهداف جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی و کارآفرینی اقتصاد دانش بنیان، حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران، ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت و همچنین کمک به برجسته سازی کالاهای مرغوب ایرانی در تاریخ  ۱۶ لغایت ۱۸ دی ماه سال جاری به مدت سه روز برگزار می‌شود.
امروز نیز فراخوان شرکت در این جشنواره از سوی دبیر خانه مربوطه منتشر شد و علاقمندان می توانند برای دسترسی به فراخوان به سایت این جشنواره مراجعه و آثار خود را تا یکم آذر ماه برای این دبیرخانه ارسال کنند.
این رویداد در بخش‌های رقابتی (سطوح حرفه‌ای و غیرحرفه ای) و ویژه (خارج از مسابقه) و در رشته‌های ادبیات، تجسمی، دیداری و شنیداری، ایده بازار، رسانه های دیجیتال و بدون محدودیت سنی با شعار “فناوری ایرانی؛ کسب و کار ایرانی” برگزار می شود.

۱٫ ادبیات

بخش ادبیات شامل شعر (ترانه، طنز و …)، شعار تبلیغاتی (حداکثر ۱۰ کلمه، ایرانی ایرانی بخر) و مستندنگاری (تک نگاری، حداکثر ۱۰۰۰ کلمه، با موضوع معرفی کارآفرینان و کارآفرینی حوزه دانش بنیان) است. برای شرکت در این بخش شرکت کنندگان پس از ثبت نام از طریق وبگاه جشنواره می توانند آثار مکتوب خود را در قالب فایل ورد با قلم بی نازنین و اندازه قلم ۱۴ در وبگاه جشنواره بارگزاری کنند. هر شرکت کننده می تواند حداکثر برای هر رشته ۳ اثر ارسال کند.

۲٫ تجسمی

بخش هنرهای تجسمی جشنواره «ایران ساخت» شامل عکس، کاریکاتور و گرافیک (پوستر، تصویرسازی و اینفوگرافی) است که شرکت کنندگان پس از ثبت نام از طریق وبگاه جشنواره می توانند تصویر اثار ارسالی خود را با حداقل کیفیت ۱۰۰ dpi و حداکثر ۵ مگابایت با فرمت jpg بارگزاری کرده و اصل اثر همراه با پرینت فرم ثبت نام به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال شود. تکنیک اثر آزاده بوده و هر شرکت کننده می تواند حداکثر برای هر رشته ۳ اثر ارسال کند که حداقل اندازه ضلع بزرگتر آثار ۲۰ سانتی متر و حداکثر ۱۵۰ سانتی متر باشد.

۳٫ رسانه‌های دیداری و شنیداری

این بخش شامل فیلم مستند، برنامه های تلویزیونی، برنامه‌های رادیویی، پویا نمایی (انیمیشن و موشن گرافی) و کلیپ و تیزر تبلیغاتی است که شرکت کنندگان پس از ثبت نام در جشنواره می توانند آثار خود را با فرمت dvd در سه نسخه همراه با پرینت فرم ثبت نام به دبیرخانه ارسال کنند که هر شرکت کننده می تواند حداکثر برای هر سه رشته اثر ارسال کند.
حداقل اندازه ضلع بزرگتر آثار ۲۰ سانتی متر و حداکثر ۱۵۰ سانتی متر باشد.

۴٫ رسانه‌های دیجیتال

این بخش شامل وبگاه و وب نوشته(وبلاگ) “شبکه‌های اجتماعی”، نرم افزارها (تلفن همراه، کاربردی و چند رسانه‌ای) و بازارهای رایانه‌ای است که شرکت کنندگان در این بخش نیز پس از ثبت نام آثار خود را در قالب طرح اولیه (اجرایی) و با قلم بی زر، سایز ۱۴ در فرمت pdf در وبگاه جشنواره بارگزاری کرده همچنین ضروری است در رشته های بازی های رایانه ای و نرم افزارها اصل آثار راه یافته به بخش مسابقه با قابلیت Run for pc در قالب dvd به همراه خلاصه‌ای از طرح در یک صفحه a4 با قلم بی زر و سایز ۱۴ به صورت حضوری یا از طریق پست پیشتاز به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. هر شرکت کننده می تواند (انفرادی یا گروهی) حداکثر برای هر رشته ۱ اثر ارسال کند و استفاده از هر گونه نرم افزار بلامانع است. همچنین شرکت کنندگان رشته وبگاه می بایست نام دامنه، مالکیت دامنه، معرفی سایت و اهداف سایت را در بخش توضیحات فرم ثبت نام وارد کنند. آثار ارائه شده باید دارای پرینت فرم ثبت نام، عنوان بندی و ذکر سال تولید باشد.

۵٫ ایده بازار

این بخش شامل ایده های خلاق در زمینه معرفی، تبلیغ و ترویج کالاهای ایرانی و صیانت از بازار داخلی است که شرکت کنندگان در این بخش نیز همانند سایر بخش ها پس از ثبت نام در وبگاه جشنواره ایده های خود را به صورت مکتوب برای شرکت در مسابقه بارگزاری کرده و در این بخش می توانند حداکثر ۳ ایده ارسال کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست