آخرین اخبار

جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پژوهش زیربنای توسعه دانایی محور و اساسی ترین شاخص پیشرفت در هر جامعه است.
نقش پژوهش در راستای توسعه پایدار چنان برجسته و انکارناپذیر است که می توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه ها اعم از فرهنگ، اقتصاد و سیاست دانست.
به منظور گسترش فرهنگ پژوهش در کشور روز ۲۵ آذرماه “روز پژوهش” و چهارمین هفته آذرماه از طرف شورای فرهنگ عمومی به نام “هفته ملی پژوهش و فناوری” نام نهاده شده است.
در این راستا دانشگاه تهران از سال ۱۳۷۰ به منظور تجلیل و قدردانی از پژوهشگران برتر و در راستای فرهنگ سازی پژوهش کیفیت محور و اثر بخش در جهت ارتقاء نقش و جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه تهران و تولید دانش حکمت بنیان و ظهور و بروز دانشگاه در زمره دانشگاه هایی نسل سوم، هر ساله اقدام به برگزاری مراسم جشنواره پژوهش و فناوری و تقدیر از منتخبین جشنواره می کند.
بر اساس اطلاعیه معاونت پژوهشی دانشگاه تهران اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارشناسان پژوهشی دانشگاه می‌توانند با مراجعه به آیین‌نامه‌های جشنواره در صورت دارا بودن شرایط لازم از طریق بخش ثبت درخواست متقاضیان در سایت جشنواره، اقدام به تکمیل فرم های ثبت نام کنند.
شایان ذکر است علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره باید مدارک خود را حداکثر تا ۱۹ مهرماه به معاونت پژوهشی پردیس، دانشکده‌ و واحد پژوهشی دانشگاه تهران ارائه کنند. و پس از ارزیابی و امتیاز دهی اولیه، موارد انتخابی از سوی واحد مربوطه حداکثر تا یکم آبان ماه به اداره کل برنامه ‌ریزی و نظارت پژوهشی دانشگاه ارسال می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست