آخرین اخبار

تست نسل پنجم تلفن همراه در کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

صبح امروز (۱۰ مهرماه) طی مراسمی از ۹ پروژه شرکت ایرانسل با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و معاونان وزارت ارتباطات رونمایی شد.
گفتنی است وزیر ارتباطات در ابتدای مراسم از پروژه شبکه TD-LTE یا همان نسل چهارم ثابت که در ۲۵ شهر کشور راه اندازی شده است، رونمایی کرد.
واعظی در این زمینه بیان کرد: این پروژه همزمان که می تواند دسترسی به شبکه ملی اطلاعات را تسهیل ببخشد بسیاری از کاستی ها را کاهش دهد.
در قسمت بعدی این مراسم نیز رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از چهارده هزارمین سایت این شرکت در شلمچه رونمایی کرد.
در بخش بعد نیز رییس سازمان فناوری اطلاعات در حضور وزیر ارتباطات از پروژه ۴G+ رونمایی کرد و در ادامه خواستار افزایش این نو دستاوردها در حوزه ارتباطات شد.
و همچنین در این مراسم سرعت دانلود فناوری نسل پنجم موبایل که برای نخستین بار در خاورمیانه تست شد، ١٢٠٠ مگابیت بر ثانیه ثبت و سرعت آپلود با این فناوری به ۶۵ مگابیت بر ثانیه رسید.
در تست این فناوری یک فیلم با حجم ٢ گیگابایتی ( ١۶ گیگابیت) ظرف ١۵ ثانیه دانلود شد.
لازم به ذکر است تماس صوتی از طریق شبکه بی سیم، تماس صوتی از طریق شبکه LTE، نظام جدید آدرس دهی اینترنتی با ویژگی بالا بردن ضریب امنیتی بالا، سامانه پیشرفته پرداختیNFC، سیم کارت چند شماره ای، سیم کارت کودک، و در نهایت سیم کارت گردشگری از دیگر پروژه های رونمایی شده شرکت ایرانسل توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم بود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست