اخبار ایران و جهان فناوری

مرحله آزمایشی هوشمندسازی مدارس کلید خورد

نوشته شده توسط مریم اویسی

واعظی: راه اندازی شبکه علمی کشور یکی ازآرزوهایم بود …

محمود واعظی وزیر ارتباطات صبح امروز در مراسم افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی «ایران تله کام ۲۰۱۶» حضور یافت.
وزیر ارتباطات به راه اندازی شبکه هوشمند مدارس تاکید کرد و گفت:راه اندازی شبکه هوشمند مدارس یکی از پازل های تکمیل شبکه ملی اطلاعات است، گفت: در راستای هوشمند سازی مدارس کشور، اجرای فاز آزمایشی را در یکی از مدارس استان البرز روز گذشته همزمان با آغاز سال تحصیلی کلید زدیم در صورتی که نتایج این پایلوت مثبت باشد، ظرف یک ماه آینده پروژه شبکه مدارس را جهت هوشمندسازی مدارس به صورت آزمایشی در تمامی مدارس استان البرز اجرایی می کنیم.
وی درادامه راه اندازی شبکه علمی کشور را یکی از آرزوهای خود بیان کرد وگفت: راه اندازی شبکه علمی کشور یکی از آروزهای من است که امروز با امضای تفاهم نامه میان شرکت مخابرات تهران و اپراتور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی محقق شد.
واعظی ادامه داد: شبکه علمی کشور با هدف اتصال دانشگاه ها و مراکز علمی به یکدیگر و در نهایت اتصال آن به شبکه ملی اطلاعات یکی از اهداف اصلی دولت است همچنین ارائه محتوای فارسی و تولید اپلیکیشن های بومی از جمله اهداف بهره برداری از شبکه ملی اطلاعات است ودر این شبکه باید فعالیت های مخابراتی بومی نیز گسترش پیدا کند.
وی به تشریح ارزش بازار فناوری اطلاعات پرداخت و گفت: ارزش بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده که بر اساس برآوردها، در ۵ سال آینده و تا انتهای برنامه ششم، هدف گذاری این است که این میزان به ۳.۵ برابر افزایش پیدا کند.
وزیر ارتباطات در ادامه گفت: محدودیت هایی در دولت های گذشته در حوزه های مختلف کشور از جمله ارتباطات وجود داشت، اما هیچ یک از این محدودیت ها مانع توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور نشد و آمارها نشان می دهد که در بخش های مختلف حدود ۳ تا ۷ برابر رشد از ابتدای شکل گیری شبکه ارتباطات تاکنون داشته ایم.
واعظی درپایان گفت: بر این اساس شبکه انتقال دیتا ۳ برابر، شبکه پهنای باند کشور ۷ برابر و تعداد مشترکان ارتباطات ۱۰ برابر افزایش یافته است و این نگاه توسعه ای را در آینده نیز دنبال خواهیم کرد و به دنبال تحقق آن هستیم.

درباره نویسنده

مریم اویسی

دیدگاه شما چیست