آخرین اخبار

تشریح دستاوردهای نخستین فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نخستین فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط مرکز فن بازار ملی ایران برگزار شد با اقدامات و دستاوردهای متعددی رو به رو بود که از جمله آن‌ها می‌توان به تعاملات مخترعان با سرمایه‌گذاران تخصصی این حوزه اشاره کرد.
از جمله مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی که در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، تعامل با جامعه علمی، نوآوری، فناوری و کارآفرینی کشور در حوزه تجهیزات پزشکی و دریافت بیش از ۱۰۰ اختراع و ده‌ها طرح مربوط به این حوزه تخصصی می باشند.
پذیرش، اصالت‌سنجی، ارزیابی فنی، تهیه طرح کسب و کار خلاصه و آماده‌سازی اختراعات منتخب و آموزش مخترعین برای ارائه در روز فستیوال و همچنین برنامه‌ریزی و برپایی نمایشگاه جانبی برای طرح‌های منتخب، ایجاد امکان بازدید مخاطبین و کمک به تعاملات بیشتر تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران با مخترعین از جمله دیگر این اقدامات هستند.
اقدام دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد تعامل گسترده با تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و دیگر فعالان تجهیزات پزشکی است که منجر به حضور بیش از ۳۰۰ مخاطب در روز فستیوال شامل نمایندگان بیش از ۸۰ شرکت تولیدی و بیش از ۱۰ شرکت و صندوق سرمایه‌گذاری شد.
در این رویداد بیش از ۳۵ جلسه دوجانبه میان مخترعین با ۱۴ شرکت تولیدی/ سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی و برگزاری شد. همچنین ۳۰ جلسه دوجانبه دیگر برنامه‌ریزی شد که منجر به توافق اولیه چهار مخترع با سرمایه‌گذار شده است.
دیگر دستاورد این ۳۰ جلسه تعاملات اولیه برای شش مورد از اختراعات به‌منظور ورود به مرحله مذاکرات جدی‌تر محسوب می‌شود.
در فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی مراسم انعقاد سه قرارداد سرمایه‌گذاری در اختراعات بازار دارایی فکری به ارزش ۳۵ میلیارد ریال انجام شد. دو مورد از این قراردادها مربوط به اختراعاتی بود که در فستیوال نوآوری‌های صنعت لوازم‌خانگی در دی‌ماه ۹۴ ارائه‌شده بودند. یک قرارداد نیز از لیست عرضه بازار دارایی فکری برگزیده شد. انعقاد سه قرارداد دیگر در حوزه لوازم‌خانگی نیز در حال پیگیری است.
فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط مرکز فن بازار ملی ایران اول شهریورماه ۹۵ برگزار شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست