آخرین اخبار

انجمن آیاز و مسابقه ای با موضوع نجوم و فضا

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

انجمن نجوم آیاز تبریز در نظر دارد به مناسبت هفته جهانی فضا اولین مسابقه “رویای کهکشانی من” را برگزار کند. این مسابقه که به مناسبت هفته جهانی فضا تدارک دیده شده است، فرصتی است برای علاقمندان به نقاشی و نویسندگی تا استعداد خود را این بار در حوزه «نجوم و فضا» بیازمایند.
دبیر انجمن نجوم آیاز در گفت‌وگو با همشهری درباره هدف این مسابقه گفت: رقابت “رویای کهکشانی من” با هدف آشنایی مردم با اهمیت نجوم، فضا، نقش یافته‌های این حوزه در بهبود زندگی بشر و زیبایی‌های چشم نواز آسمان شب برگزار خواهد شد.
«حامد پورجوادی» در توضیح بخش‌های متنوع این رقابت گفت: این مسابقه در سه بخش داستان‌نویسی، نقاشی کودک و نوجوان و نقاشی بزرگسالان برگزار خواهد شد.
به گفته وی، در هر بخش یک اثر برگزیده معرفی و در همایش ویژه هفته جهانی فضا که در ۱۵ مهرماه برگزار می‌شود از آثار برگزیده تقدیر خواهد شد.
وی درباره قوانین این رقابت افزود: بخش داستان‌نویسی فاقد محدودیت سنّی است و متون باید در قالب فایل word و فونت ۱۲ Nazanin با حداقل ۳۰۰ لغت تنظیم شود. بخش نقاشی ویژه دو گروه سنی ۶ الی ۱۴ سال و ۱۵ الی ۲۵ سال است که تمام آثار با هر تکنیک و ابزاری پذیرفته خواهد شد. نقاشی‌های الکترونیکی نیز در این مسابقه داوری خواهند شد.
به گفته وی، مهلت ارسال آثار تا تاریخ ۸ مهر ۹۵ است و انجمن نجوم آیاز از دریافت آثار ارسال‌ شده بعد از موعد مقرر معذور است. تمام شرکت‌کنندها می‌بایست مشخصات کامل خود شامل سن، تحصیلات، نشانی و شماره تماس ضمیمه اثر نمایند.
«حامد پورجوادی» در توضیح نحوه ارسال آثار گفت: علاقمندان می‌توانند داستان‌ها و نقاشی‌های الکترونیکی خود را به پست الکترونیکی Ayazastro@gmail.com ارسال کنند. محل دریافت آثار بخش نقاشی به نشانی « تبریز، خ امام، جنب مسجد کبود، مجتمع تجاری ابریشم، طبقه همکف، پلاک ۱۸، مرکز عرضه تجهیزات نجومی آذر استار، کدپستی: ۵۱۳۶۹۱۵۱۹۱ » است.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست