آخرین اخبار

بسته‌هایی برای حمایت از شبکه‌های اجتماعی

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن خبر دادن از رونمایی از بسته‌های حمایتی وزارت ارتباطات برای شبکه‌های اجتماعی گفت: شبکه‌های اجتماعی یکی از حوزه‌هایی است که به عنوان یک رسانه، بستر پیشرفته ای را برای تبادل داده ها و ارتباط میان افراد فراهم کرده است.
وی همچنین خاطر نشان کرد: توجه به جنبه‌های حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت این نوع از سامانه ها یکی از موضوعات مهمی است که می بایست در کنار توسعه‌های فنی و قانونی حوزه شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.
مهندس سجادی در ادامه گفت: در همین راستا نیز، علاوه بر بر تسهیلات فنی ، آگاهی‌های امنیتی و تامین ابزارهای صیانت از حقوق کاربران در شبکه‌های اجتماعی داخلی که می تواند یکی از زمینه‌های از بین بردن تهدیدات ناشی از حضور شبکه‌های اجتماعی خارجی باشد، مورد توجه و اهتمام دولت است. وی با بیان این مطلب که سازمان فناوری اطلاعات ایران با همکاری دانشگاه شریف اقدام‌های گسترده ای را طی یک سال گذشته در جهت آگاهی بخشی به آحاد جامعه را آغاز کرده است، گفت: بر این اساس، ذینفعان حوزه شبکههای اجتماعی به سه گروه «توسعه دهنده گان»، «کاربران» و «حاکمیت» دسته بندی شدند.
مهندس سجادی در ادامه در مورد حمایت‌های مربوط به گروه نخست یعنی توسعه‌دهندگان گفت: یکی از بهترین موتورهای متن باز موجود در دنیا انتخاب و با بررسی معماری آن و تغییر معماری و بهبود امنیت آن، برای استفاده توسعه دهندگان در اختیار ایشان قرار می گیرد تا با استفاده از مستندات ارایه شده بتوانند از این موتور شبکه اجتماعی در جهت اهداف و نیاز‌های خود استفاده کنند.
سجادی همچنین از امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، استفاده کنندگان از شبکه‌های اجتماعی را یکی از ذینفعان مهم در این حوزه ب شمرد و گفت: بسته‌های آگاهی رسان در جهت چگونگی حفظ حریم خصوصی در بستر شبکه‌های اجتماعی و توصیه‌های مفید در این حوزه آماده شده است که صبح فردا رونمایی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست