آخرین اخبار

“امید” در فعالیت شبکه های اجتماعی

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

مهندس نصرالله جهانگرد در همایش ملی حمایت از توسعه شبکه‌های اجتماعی بومی عنوان کرد: روند رشد تکنولوژی شبکه‌های اجتماعی در جهت سهولت استفاده کاربران از ابزار‌های آن بوده که در این میان با گسترش استفاده از دستگاه‌های همراه ، با رشد انفجاری کاربران مواجه شده‌ایم.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران عنوان خاطر نشان کرد که امروز شبکه‌های اجتماعی به یکی از رسانه‌های ارتباطی اصلی در عصر نوین تبدیل شده است و افزود: شبکه‌های اجتماعی بستر توسعه افزونه ایجاد مشاغل و کسب و کارهای جدید را فراهم می آورد و با ایجاد روابط اجتماعی بین فعالان اقتصادی و متخصصان ارتباط موثر به وجود می آورد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه ارائه پهنای باند ارزان قیمت به شبکه‌های اجتماعی داخلی از مهمترین اقدامات لازم در جهت رشد شبکه‌های بومی است خاطر نشان کرد : از جمله برنامه‌های ما برای تولید کنندگان دیتای حجیم کاهش قیمت ترافیک و پهنای باند است .
وی افزود: میزان و حجم داده‌های فضای سایبر به خط و زبان هر کشور مرز و گستره منافع ان کشور را در فضای سایبر نشان می دهد و لذا تولید و عرضه محصول به خط و زبان فارسی یک عملکرد استراتژیک بوده همچنین ایران به عنوان قطب شیعه جهان اسلام در شبکه‌های اجتماعی فرصت مناسبی را برای توسعه فرهنگی و اسلامی در اختیار خواهد داشت، کشور ما به عنوان قوی‌ترین و غنی‌ترین کشور فارسی زبان دنیا با بهره گیری از شبکه‌های اجتماعی افزایش موثری را در گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی ایفا می کند.
جهانگرد در این راستا بر ایجاد شبکه‌های اجتماعی خاص با هدف گسترش دامنه کاربرد شبکه‌های اجتماعی بومی تاکید کرد و گفت: همچنین با بهره گیری از شبکه ملی اطلاعات می توان به توسعه شبکه‌های بومی کمک کرد . وی تأمین اعتماد کاربران برای حفظ حریم خصوصی و حفظ امن داده‌های کاربران را از اصول پایه دانست و همچنین تمرکز بر حوزه امنیت و حریم خصوصی کاربران را مهمترین اقدام در جهت حمایت از شبکه اجتماعی بومی عنوان کرد.
وی تصریح کرد: ارائه توصیه نامه‌های امنیت و حریم خصوصی برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی ساخته شده و در حال توسعه برای مقابله با حملات امنیتی از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا بوده است .
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران حمایت و ارائه مشاورهای کسب و کاری فنی و امنیتی و شبکه‌های اجتماعی بومی تشکیل مرکز تخصصی پشتیبانی از شبکه‌های اجتماعی بومی با همکاری بخش دانشگاهی همچنین تمرکز خاص بر تلفن همراه را ازجمله برنامه‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران دانست و گفت: ارئه خدمات رایانش ابری برای کسب و کارهای نوپا با تمرکز خاص بر روی شبکه‌های داخلی و اعطای تسهیلات برای طرح‌های فناورانه با بهره کم را نیز در این جهت در دست داریم .

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست