آخرین اخبار

ایران – کره جنوبی و همکاری در زمینه دولت هوشمند

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

یادداشت تفاهمی میان ایران و کره‌ی جنوبی در زمینه‌ی پروژه‌ی دولت هوشمند به امضا رسید. ین تفاهم نامه میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و آژانس ملی توسعه‌ فناوری اطلاعات کره جنوبی منعقد شده است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، نصرالله جهانگرد و جونگ لوک یون رئیس آژانس ملی توسعه فناوری اطلاعات کره جنوبی (نایپا) در حضور مدیران ارشد دو کشور، یادداشت تفاهم همکاری در پروژه دولت هوشمند جمهوری اسلامی ایران را به امضاء رساندند.
در جلسه‌ی امضاء تفاهم‌نامه دو طرف بر بحث و گفتگو پیرامون استفاده از ظرفیت‌ها و تجربه‌های کره جنوبی در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و دولت هوشمند برای استفاده در ایران، راه‌های چگونگی ادامه همکاری و توسعه تعاملات بین دو کشور در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را بررسی کردند.
این تفاهم یکی از چهار سند سطح بالای همکاری وزارت ارتباطات با همتای کره‌ای خود در سفر اخیر محمود واعظی و معاونانش به کشور کره‌ جنوبی است.
کره جنوبی یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا به احتساب می‌آید و علاوه بر کارخانه‌های بزرگ در این زمینه، مانند سامسونگ و ال‌جی که در عرصه‌ی محصولات فناورانه جزو بهترین برندهای دنیا محسوب می‌شوند، از اینترنت این کشور به عنوان پرسرعت‌ترین و با کیفیت‌ترین اینترنت در دنیا یاد می‌شود. سرعت میانگین اینترنت کره جنوبی حدود ۲۹ مگابیت بر ثانیه در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ بوده است در رتبه بندی جهانی در میان کل کشورهای دنیا در جایگاه نخست قرار دارد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست