اخبار ایران و جهان

محورهای دوازدهمین کنگره بین المللی سلول های بنیادی تبیین شد

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

در حاشیه نشست خبری صبح امروز در پژوهشگاه رویان، اهداف و محورهای دوازدهمین کنگره بین المللی سلول های بنیادی نیز تشریح شد.
دکتر مسعود وثوق، دبیر علمی این کنگره در این خصوص اظهار داشت: برای کنگره دوازدهم ۲۰۲ مقاله ارسال شده است که از این تعداد ۱۲۳ پوستر و دو سخنرانی پذیرفته شده است.
وی همچنین در خصوص بخش های مهم مورد توجه در این دوره عنوان کرد: ما در این دوره به بخش تجاری سازی توجه ویژه ای کرده ایم و شرکت های معتبر بین المللی در این خصوص دعوت شده اند. همچنین ضرورت بررسی، تحقیق و تدوین یک استراتژی برای مقابله با بیماری های تحلیل کننده سیستم اعصاب مرکزی که باعث بیماری هایی نظیر آلزایمر، پارکینسون و ام اس می شوند از دیگر اولویت های ما در این دوره می باشد.
دبیر علمی کنگره بین المللی سلول های بنیادی در زمینه مهندسی بافت گفت: بخش مهندسی بافت از بخش های مهم دوازدهمین دوره این کنگره محسوب می شود. طب ترمیمی دارای دو بخش اصلی است؛ تامین سلول های فعال و مهندسی بافت که در حوزه مهندسی بافت برجسته ترین محققین جهانی به این کنگره دعوت شده اند.

دکتر وثوق

دکتر وثوق – دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی سلول های بنیادی

دکتر وثوق محورهای دوازدهمین کنگره بین المللی سلول های بنیادی را اینگونه تشریح کرد: محورهای این دوره مربوط به هفت حوزه پزشکی بازساختی، تحقیقات در زیست شناسی اعصاب، علوم مهندسی در پزشکی بازساختی، طب بازساختی و درمان های رایج، تحقیقات در حوزه سلول های بنیادی، تجاری سازی در حوزه سلول های بنیاد و پیشرفت های اخیر حوزه پزشکی بازساختی می شود.
این کنگره از تاریخ ۱۰ تا ۱۲ شهریور ماه سال جاری در سالن همایش های بین المللی رازی تهران برگزار خواهد شد و برنامه های جنبی کنگره نظیر کارگاه ها و سمپوزیوم ها از تاریخ ۷ شهریور آغاز می گردند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست