اخبار ایران و جهان

بزرگان پزشکی تولید مثل در ایران گرد هم می آیند

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

پژوهشگاه رویان در تاریخ ۱۰ تا ۱۲ شهریور ماه، هفدهمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل را در قالب هفدهمین جشنواره بین المللی تحقیقاتی رویان برگزار خواهد کرد.
در این زمینه دکتر روح الله فتحی، دبیر هفدهمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل در نشست خبری برگزار شده در این رابطه در پژوهشگاه رویان توضیحاتی را به اصحاب رسانه ارائه داد. دکتر فتحی در این باره گفت: ۳۲۴ مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده که ۲۸ سخنرانی و ۱۸۹ پوستر از بین آنها مورد تایید قرار گرفته است.
وی در خصوص محورهای این کنگره اذعان داشت: هفدهمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل در یازده محور برگزار خواهد شد. این محورها با توجه به مقوله هایی همچون کاهش سن یائسگی زودرس در بانوان، افزایش آمار سقط جنین مکرر و تاثیرات درمان بیماری های سرطان بر باروری مردان و زنان انتخاب شده اند. همچنین محورهایی مانند اخلاق و سلامت باروری و مقایسه قوانین و چالش ها با سایر کشورها و نیز بخش مهم مهندسی بافت نیز مد نظر قرار گرفته اند.

دکتر روح الله فتحی

دکتر روح الله فتحی – دبیر کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل

دبیر کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل افزود: در این خصوص دو دانشمند بزرگ یعنی پروفسور سیلور از آمریکا و پروفسور جانسون از انگلستان سخنران های کلیدی کنگره هفدهم خواهند بود که در روز افتتاحیه و فردای آن در خصوص این محورها برای مدعوین صحبت خواهند کرد.
در ادامه این نشست خبری خانم دکتر زهرا عزآبادی، دبیر علمی یازدهمین سمینار پرستاری و مامایی نیز در خصوص این دوره از سمینار توضیحاتی را ارائه داد.
وی اظهار کرد: ۷۱ مقاله در این خصوص ارسال شد که از بین آنها ۸ سخنرانی و ۲۹ پوستر انتخاب شده اند.
دکتر عزآبادی در ادامه افزود: این مقالات توسط ۵۰ داور از دانشگاه های تهران، شهید بهشتی و پژوهشگاه رویان مورد ارزیابی قرار گرفته اند و حضور در این سمینار امتیاز بازآموزی خواهد داشت.
دبیر علمی سمینار پرستاری و مامایی ادامه داد: بارداری ایمن، لایف استایل و سلامت جنسی، حفظ باروری و مباحث اخلاقی و حقوقی باروری از محورهای این سمینار هستند.
دو کنگره و سمینار مذکور با حضور سخنرانان و مهمانان برجسته بین المللی در قالب هفدهمین جشنواره بین المللی تحقیقاتی رویان از چهارشنبه تا جمعه هفته جاری در سالن همایش های بین المللی رازی تهران برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست