آخرین اخبار

کنفرانس بین‌المللی “چهارمین انقلاب صنعتی”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

کنفرانس بین‌المللی “چهارمین انقلاب صنعتی” در مردادماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود….

صنایع ایران شامل صنایع تولیدی و فرایندی در دوره تحریم بیشترین آسیب را در میان بخشهای مختلف در کشور متحمل شده و علاوه بر ورشکستگی آشکار و پنهان بسیاری از نهادهای تولیدی و از دست رفتن بازارها به نظر می رسد یکی از مهمترین زیان ها که کمتر بدان پرداخته شده فاصله و شکاف در فناوری های مرتبط با صنعت و سازمان های تولیدی است.
در واقع فاصله ایجاد شده برای کشوری که در منطقه یکی از پرچمداران صنعت بوده و به لحاظ تاریخی جایگاه متفاوتی داشته خسران عظیمی فراهم آورده است. از طرفی دیگر انقلاب چهارم صنعتی که با نام “Industry 4.0 ” این روزها بسیار شنیده می شوند، محور توسعه صنایع آینده و به تعبیری همزمان چشم انداز و راهبرد کشورها برای ورود به عرصه رقابتی است.
بسیاری معتقدند که این فرصتی تاریخی است که در آن نقطه صفر جدیدی تعریف می شود و کشورها می توانند از آن برای پیشتازی صنعتی بهره برده و با سوار شدن به قطار توسعه صنعتی در ایستگاه انقلاب چهارم در بازه زمانی مشخصی خود را از سایرین جدا ساخته و در تراز کشورهای نوظهور صنعتی قرار گیرند.
از این رو کنفرانس بین‌المللی “چهارمین انقلاب صنعتی” به منظورآشنایی با الگوی کسب و کار نوین و تبیین مفهوم با حضور دانشگاه‌ها و شرکت‌های پیشروی اروپایی در حوزه آینده صنعت توسط مرکزآموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار می شود.
این کنفراس دو روزه در تاریخ ۱۳ و ۱۴ مرداد ماه با حضور سخنرانانی مجرب از دانشگاه و صنعت در نمایشگاه بین المللی تهران برپا می شود که علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت کنفرانس بین‌المللی “چهارمین انقلاب صنعتی” مراجعه نمایند.

+ پیشتر نیز مطلبی در خصوص آغاز انقلاب صنعتی چهارم در پایگاه خبری علمنا منتشر شده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست