آخرین اخبار

تولید میکرو ذرات آلومینیوم به روش ثقل‌ گازی در کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

محققان یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری زنجان موفق به تولید صنعتی میکرو ذرات آلومینیوم و خمیر آلومینیوم به روش ثقل ‌گازی شدند….

یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری زنجان موفق به تولید صنعتی میکرو ذرات آلومینیوم و خمیر آلومینیوم به روش ثقل ‌گازی شدند.
زمینه فعالیت این شرکت عمدتا طراحی و اجرای کارخانه‌های فلزی با باطله‌های کم‌ عیار و تولید نانو ذرات فلزات است، و با اختراع میکرو ذرات آلومینیوم توانستند در جشنواره ثبت اختراع گیلان نیز مقام برگزیده را کسب کرده است.
آرمین محمدی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در این باره گفت: در زمینه بازپروری اشیای باطله به اقلام قابل مصرف پروژه های عظیمی را در سطح کشور و استان انجام داده اند که یکی از آنها طراحی و اجرای کارخانه‌های فلزی با استفاده از باطله‌های کم‌ عیار می باشد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، با تاکید بر اینکه فلزاتی همچون مس، نقره، آلومینیوم و … از جمله عناصری هستند که در علم نانو بسیار پرکاربرد هستند، اظهار کرد: در این بین آلومینیوم با توجه به انرژی زیادی که دارد و خطر اشتعال و انفجاری که در استفاده از آن وجود دارد در بحث تولید سخت‌تر از عناصر دیگر است و با این وجود محصولاتی توسط این شرکت دانش‌بنیان از عنصر آلومینیوم ساخته شده که از بازار خوبی نیز برای فروش برخوردار بوده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست