آخرین اخبار

برگزاری استارتاپ تریگر ۵

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

استارتاپ تریگر ۵ با موضوع تکنولوژی مالی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد…..

ستاک (ستاد توسعه‌ی ایده‌های کارآفرینانه) برنامه‌ای برخاسته از مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف است که برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و نخبگان دانشگاه صنعتی شریف در حال فعالیت است.
این ستاد سعی دارد با ایجاد فضای نوآوری و تفکر خلاق در بین دانشجویان و پرورش ایده‌های خلاقانه و کارآفرینانه  در دانشگاه و کم کردن ریسک دوره ابتدایی شروع کسب و کار به تجاری سازی ایده‌ها کمک کند.
اکنون به همت این ستاد و  با همکاری مرکز کارآفرینی، شتاب‌دهنده‌ی شریف و مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته‌ی‌ دانشگاه صنعتی شریف استارتاپ تریگر ۵ با موضوع تکنولوژی مالی در تاریخ ۱۰ لغایت ۱۵ مرداد ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار خواهد شد.
گفتنی است استارتاپ تریگر یک رویداد آموزشی–رقابتی فشرده به مدت ۶ روز، با هدف ایجاد یک محیط سازنده برای خلق و پرورش ایده‌های کارآفرینانه میباشد. در این رویداد، آموزش‌های ضروری برای تبدیل ایده به یک استارتاپ خوب در کارگاه‌های آموزشی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌­شود.
همچنین امکان تیم‌سازی برای صاحبان ایده و یا پیوستن به تیم‌­ها برای برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، گرافیست­‌ها و یا متخصصان دیگر از طریق برنامه‌های شبکه‌سازی مقدور می‌باشد.
گفتنی است برنامه­‌های آموزشی این رویداد در قالب چهار کارگاه­ در چهار روز ابتدایی برگزار می‌­شوند که سرفصل‌های آن به شرح زیر است:
• روز اول: مطالعه‌ی موردی بر روی استارتاپ‌های موفق فین‌تک در دنیا
• روز دوم: کاربردهای داده‌کاوی و هوش مصنوعی در حوزه بازارهای مالی و پولی
• روز سوم: آشنایی با امنیت در حوزه پرداخت و تکنولوژی core banking
• روز چهارم: ارائه‌ی ایده به سرمایه‌گذار و نقشه‌ی مالی (Pitching and Financial Plan)
دو روز پایانی افراد همراه با هم‌تیمی‌های خود که آن‌ها را در این رویداد پیدا کرده‌اند به رقابت با دیگر تیم‌ها می‌پردازند و درنهایت در عصر روز پایانی ایده‌ها داوری می‌شود و جوایز به تیم های برتر اهدا می‌گردد.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت ستاک شریف مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست