اخبار ایران و جهان

برگزاری اجلاس فعالان صنایع الکترونیک کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اجلاس فعالان صنایع الکترونیک کشور برگزار می شود….

اجلاس فعالان صنایع الکترونیک کشور با شعار صنایع الکترونیک، پیشران اقتصاد دانش بنیان توسط صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۱۹ مرداد ماه سال جاری در  پژوهشگاه نیرو برگزار می شود.
توسعه اقتصاد دانش بنیان از رهگذر فناوری های پیشرفته، تبیین مهم‌ترین سیاست‌ های راهبردی در توسعه فناوری‌های پیشرفته در کشور و جهت‌گیری‌های راهبردی و پیامدهای آن در حوزه‌های سازوکارهای حمایت غیرمستقیم باتاکید بر مدل های تامین مالی صنایع پیشرفته، لزوم نفوذ فناوری پیشرفته در بنگاه های بزرگ و نقش آنها در توسعه شرکت‌های نوپا و همکاری بین المللی و یادگیری فناوری در دوران پساتحریم از جمله اهداف همایش به شمار می‌رود.
مخاطبان اجلاس فعالان صنایع الکترونیک کشور را شرکت‌های فعال در صنعت الکترونیک و سیاست‌گذاران فعال در حوزه صنایع نوین و فناوری‌های پیشرفته و پژوهشگران عرصه صنایع الکترونیک تشکیل می دهند.
سازوکارهای حمایت غیرمستقیم با تاکید بر مدل‌های تامین مالی صنایع پیشرفته، لزوم نفوذ فناوری پیشرفته در بنگاه‌های بزرگ و نقش آنها در توسعه شرکت‌های نوپا و همکاری بین المللی و یادگیری فناوری در دوران پساتحریم عناوین ٣ نشست تخصصی همایش محسوب می شود که قرار است صبح و بعدازظهر سه شنبه ١٩ مردادماه با حضور مسئولان، مدیران و کارشناسان نهادهای و انجمن‌های مرتبط در پژوهشگاه نیرو برگزار شود.
همچنین این صندوق در نظر دارد در حاشیه این همایش از میان شرکت های حوزه صنایع الکترونیک که از تسهیلات صحا بهره مند شده اند، شرکت های برتر را در سه دسته‌بندی عمده بنگاه‌های فناور، توسعه‌یافته و تولیدکننده محصول یا ارائه‌دهنده خدمات خاص انتخاب و معرفی کند.
شاخص‌هایی چون سطح فناوری، میزان توسعه شرکت در ابعاد گوناگون همچون فنی، مالی و اقتصادی شرکت، بهبودهای کیفی، اشتغال‌زایی و … از معیارهای اصلی گزینش شرکت‌های برتر است.
شرکت های علاقمند می توانند ضمن تکمیل کاربرگ اطلاعات شرکت، فرم مربوطه را حداکثر تا تاریخ ٩۵/٠۵/٠٣ به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست