آخرین اخبار

امضای تفاهم نامه میان صندوق حمایت از پژوهشگران و دانشگاه علوم بهزیستی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

تفاهم نامه همکاری میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی منعقد شد…..

روز گذشته (دوشنبه ۲۸ تیرماه) در نشست دکتر ” نصرت الله ضرغام ” و دکتر ” خرم خورشید ” روسای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران) و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، تفاهم نامه همکاری میان این دو مرکز منعقد شد.
در این تفاهم نامه، همکاری در زمینه اجرای طرح های مشترک در راستای سیاست ها و اولویت های تحقیقاتی اعلام شده توسط صندوق و دانشگاه و ایجاد لینک پورتال های دو مجموعه برای آگاهی از کارهای تحقیقاتی انجام شده و در دست انجام به عنوان موضوع این قرارداد مشخص شده است.
رییس صندوق ضمن معرفی حمایت های بنیاد ملی علم ایران عنوان کرد: ما نیاز داریم در کنار توسعه کمی، توسعه کیفی داشته باشیم تا بدین وسیله بتوانیم از کل ظرفیت های داخل و خار ج از کشور استفاده کنیم .
وی با اشاره به استفاده حداکثری از ظرفیتها و تبدیل ظرفیتهای بالقوه به بالفعل در کشور عنوان کرد: بنیاد ملی علم ایران با در نظر گرفتن بسته های حمایتی از قبل از تولد نوزاد تا فراغت از دانشگاه در تلاش است استعدادهای افراد را بیش از پیش شکوفا کند.
نصرت اله ضرغام افزود: تصمیم گرفتیم هسته های علمی را در دانشگاه ها ایجاد کنیم و در حال حاضر به صورت پایلوت ۲۱ هسته علمی ایجاد شده است و سپس این حمایت را به کل دانشگاه های کشور گسترش خواهیم داد. وی اشاره کرد با تشکیل هسته های علمی می خواهیم عرق ملی و مذهبی را در دانشجویان تقویت کنیم تا میزان مهاجرت نخبگان را به خارج از کشور کاهش یابد.
همچنین رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این نشست گفت: با توجه به پتانسیل این دانشگاه ، پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران بسیار کارگشا خواهد بود.
دکتر ” خرم خورشید” از رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران دعوت کرد تا در یکی از جلسات هم اندیشی اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که مورد استقبال اعضا قرار می گیرد ، شرکت کرده و اعضای هیات علمی و محققان این دانشگاه نیز بتوانند با چگونگی حمایت های صندوق و فرصت های استفاده از تسهیلاتی که صندوق در اختیار محققان قرار می دهد ، آشنا شوند.
در آخر وی با ارائه گزارشی از فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و درمانی دانشگاه طی یک سال گذشته ، به توسعه زیرساخت های پژوهشی در دو سه سال اخیر اشاره کرد .

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست