آخرین اخبار

تفاهم نامه صندوق حمایت از پژوهشگران و دانشگاه علوم و تحقیقات

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

تفاهم نامه همکاری میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات امضا شد….

تفاهم نامه ای میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، توسط دکتر “نصرت الله ضرغام ” رییس صندوق و دکتر”علی عباسپور طهرانی فرد” رییس دانشگاه علوم و تحقیقات، در زمینه اجرای طرح های تحقیقاتی و طرح های پسا دکتری در راستای سیاست ها و اولویتهای تحقیقاتی کشور به امضا رسید.
نصرت اله ضرغام عنوان کرد: ما نیاز داریم در کنار توسعه کمی، توسعه کیفی داشته باشیم تا بدین وسیله بتوانیم از کل ظرفیت های داخل و خار ج از کشور استفاده کنیم . البته در این راستا، وزیر علوم به تدوین برنامه راهبردی پرداخته است و هماهنگی های خوبی برای این برنامه بین وزارت علوم ، وزارت بهداشت و معاونت علمی شده تا در نهایت به رشد و توسعه علمی و کیفی سازی علم در کشور برسیم.
وی با اشاره به استفاده حداکثری از ظرفیتها و تبدیل ظرفیتهای بالقوه به بالفعل در کشور عنوان کرد: بنیاد ملی علم ایران با در نظر گرفتن بسته های حمایتی از قبل از تولد نوزاد تا فراغت از دانشگاه در تلاش است استعدادهای افراد را بیش از پیش شکوفا کند.
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور سرمایه ملی هر کشور را نیروی انسانی آن کشور دانسته و با برشمردن برخی از آثار مثبت فناوری در شکوفا کردن استعداد ها به اهمیت پرورش استعداد اشاره کردند.
در ادامه وی راجع به تاریخچه، خدمات و حمایت هایی که بنیاد ملی علم ایران به پژوهشگران و فناوران ارائه می نماید سخن گفت و عنوان داشت این بنیاد با سیاست استفاده حداکثری از امکانات مادی و علمی داخل و خارج از کشور در نظر دارد ظرفیتهای بالقوه و بالفعل محققین را افزایش دهد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست