آخرین اخبار

برپایی رقابت های مقدماتی المپیاد جهانی رباتیک

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

رقابت های مقدماتی المپیاد جهانی رباتیک در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می شود….

مسابقات WRO اولین بار در سال ۲۰۰۴ با شرکت ۱۲ کشور آغاز شد. از این تاریخ هر سال مسابقات جهانی در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. در سال‌های اخیر تعداد کشورهای حاضر در مسابقات به ۵۰ کشور رسیده است. این رویداد در سال‌های اخیر به بزرگترین مسابقات رباتیک دانش‌آموزی تبدیل شده است.
گرد هم آوردن دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان جهت پرورش خلاقیت و مهارت حل مسأله از طریق اکتشاف و جست‌وجو در رباتیک و برنامه نویسی، معرفی مفهوم علم مدرن در فعالیت‌های آموزشی و کارگاهی مدارس و دانشگاه‌ها، ایجاد فرصت برای ترویج تفکر خلاق، بهبود ارتباطات و مهارت‌های کار گروهی، تقویت توانایی در کسب دانش‌های جدید، گسترش افق دید دانش‌آموزان و دانشجویان در زمینه علم و فناوری، بالابردن توانایی یادگیری و تشویق آنها به منظور پرورش دانشمندان، مهندسان و مخترعان آینده از اهداف مسابقات WRO است.
اکنون مسابقات مقدماتی سیزدهمین المپیاد جهانی رباتیک WRO 2016 در مرداد ماه امسال در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود.
موضوع این مسابقات شامل تفکیک زباله، کارخانه بازیافت، بولینگ، فوتبال و استفاده از تکنولوژی رباتیک به همراه راه‌حل‌های خلاقانه جهت مدیریت پسماند تعیین شده است.
گفتنی است شرکت کنندگان در این مسابقات امتیازاتی جهت حضور در مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیاد جهانی رباتیک که در شهریور ۹۵ در تهران برگزار می‌شود، کسب می‌کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست