آخرین اخبار

بزودی؛ منتخب جایزه بهترین انتقال فناوری معرفی می شود

بزودی؛ منتخب جایزه بهترین انتقال فناوری معرفی می شود
نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

جایزه بهترین انتقال فناوری کشورهای دی-هشت (D-8) به همت دبیرخانه شبکه تبادل و انتقال فناوری دی هشت اهدا می شود…..

اولین دوره جایزه بهترین انتقال فناوری، بین کشورهای اسلامی عضو سازمان همکاری­های اقتصادی دی- هشت به همت دبیرخانه شبکه تبادل و انتقال فناوری دی هشت (D-8 TTEN) در پایان سال ۲۰۱۶ در تهران اهدا خواهد شد.
مهدی صفاری نیا دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت با اعلام این خبر افزود: طرح اعطای «جایزه انتقال فناوری» با حمایت مالی دولت ج.ا. ایران و به همت پارک فناوری پردیس (دبیرخانه D-8 TTEN)، به‌منظور تشویق کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی دی-هشت به مشارکت در فرآیند تبادل فناوری، طی دومین جلسه شورای عالی این شبکه در سال ۲۰۱۵ در نیجریه مطرح شده و به تصویب اعضا رسید.
وی افزود: بر اساس آیین‌نامه این طرح، به «بهترین مورد انتقال فناوری» که بین حداقل یکی از کشورهای عضو گروه دی-هشت و سایر کشورهای اسلامی، در طول هر سال میلادی صورت گرفته باشد، «جایزه انتقال فناوری شبکه» به مبلغ ۵۰۰۰ دلار آمریکا (به هریک از طرفین قرارداد) و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
صفاری نیا ادامه داد: چشم‌انداز برگزار کنندگان این جایزه مشارکت و تعامل بیشتر شرکت‌های فناور در سطح کشورهای اسلامی است و امیدواریم با اعطای منظم این جایزه و افزایش مبلغ آن در سال‌های آتی، بتوانیم بر رشد، توسعه انتقال فناوری و دانش فنی کشورهای مسلمان اثر گذار باشیم.
دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت اعلام کرد: فراخوان این جایزه از اوایل سال شمسی جاری به کشورهای عضو ارسال شده و مهلت کاندید شدن در دوره اول جایزه و ارسال اطلاعات، تا تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۶ (۱۱ مردادماه ۱۳۹۵) می­ باشد و، اعطای جایزه در نشست وزرای امور خارجه D-8 در آذرماه در تهران انجام خواهد شد.
وی شرایط اعطای این جایزه را به این شرح تبیین کرد:
۱٫ قرارداد در بازه زمانی ۱۱ دی ۹۳ (۱ ژانویه ۲۰۱۵) الی ۱۰ دی ۹۴ (۳۰ دسامبر ۲۰۱۵) منعقد شده باشد.
۲٫ یکی از طرف­های انعقاد قرارداد، از کشورهای دی-هشت و کشور دوم از کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی باشد.
۳٫ قرارداد معطوف به یکی از روشهای انتقال فناوری بوده و در زمینه فروش محصول و مشابه آن نباشد.
صفاری نیا در پایان شاخص­های ارزیابی و اعطای جایزه را نیز شامل توانمندی‌های شرکت ارائه‌کننده فناوری، مبلغ قرارداد (حجم مالی)، بازه زمانی روند انتقال فناوری، روش انتقال فناوری و نرخ بازگشت سرمایه دریافت‌کننده فناوری برشمرد.
شایان ذکر است پارک فناوری پردیس، دبیرخانه «شبکه انتقال و تبادل فناوری بین هشت کشور اسلامی در حال توسعه موسوم به D8-TTEN» می باشد.
علاقه­ مندان می­توانند برای اعلام نامزدی در جایزه، فرم اطلاعات را از طریق وب سایت سازمان دریافت کرده و پس از تکمیل، از طریق پست الکترونیک برای دبیرخانه شبکه ارسال نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست