آخرین اخبار

بزودی؛ منتخب جایزه بهترین انتقال فناوری معرفی می شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

جایزه بهترین انتقال فناوری کشورهای دی-هشت (D-8) به همت دبیرخانه شبکه تبادل و انتقال فناوری دی هشت اهدا می شود…..

اولین دوره جایزه بهترین انتقال فناوری، بین کشورهای اسلامی عضو سازمان همکاری­های اقتصادی دی- هشت به همت دبیرخانه شبکه تبادل و انتقال فناوری دی هشت (D-8 TTEN) در پایان سال ۲۰۱۶ در تهران اهدا خواهد شد.
مهدی صفاری نیا دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت با اعلام این خبر افزود: طرح اعطای «جایزه انتقال فناوری» با حمایت مالی دولت ج.ا. ایران و به همت پارک فناوری پردیس (دبیرخانه D-8 TTEN)، به‌منظور تشویق کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی دی-هشت به مشارکت در فرآیند تبادل فناوری، طی دومین جلسه شورای عالی این شبکه در سال ۲۰۱۵ در نیجریه مطرح شده و به تصویب اعضا رسید.
وی افزود: بر اساس آیین‌نامه این طرح، به «بهترین مورد انتقال فناوری» که بین حداقل یکی از کشورهای عضو گروه دی-هشت و سایر کشورهای اسلامی، در طول هر سال میلادی صورت گرفته باشد، «جایزه انتقال فناوری شبکه» به مبلغ ۵۰۰۰ دلار آمریکا (به هریک از طرفین قرارداد) و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
صفاری نیا ادامه داد: چشم‌انداز برگزار کنندگان این جایزه مشارکت و تعامل بیشتر شرکت‌های فناور در سطح کشورهای اسلامی است و امیدواریم با اعطای منظم این جایزه و افزایش مبلغ آن در سال‌های آتی، بتوانیم بر رشد، توسعه انتقال فناوری و دانش فنی کشورهای مسلمان اثر گذار باشیم.
دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت اعلام کرد: فراخوان این جایزه از اوایل سال شمسی جاری به کشورهای عضو ارسال شده و مهلت کاندید شدن در دوره اول جایزه و ارسال اطلاعات، تا تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۶ (۱۱ مردادماه ۱۳۹۵) می­ باشد و، اعطای جایزه در نشست وزرای امور خارجه D-8 در آذرماه در تهران انجام خواهد شد.
وی شرایط اعطای این جایزه را به این شرح تبیین کرد:
۱٫ قرارداد در بازه زمانی ۱۱ دی ۹۳ (۱ ژانویه ۲۰۱۵) الی ۱۰ دی ۹۴ (۳۰ دسامبر ۲۰۱۵) منعقد شده باشد.
۲٫ یکی از طرف­های انعقاد قرارداد، از کشورهای دی-هشت و کشور دوم از کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی باشد.
۳٫ قرارداد معطوف به یکی از روشهای انتقال فناوری بوده و در زمینه فروش محصول و مشابه آن نباشد.
صفاری نیا در پایان شاخص­های ارزیابی و اعطای جایزه را نیز شامل توانمندی‌های شرکت ارائه‌کننده فناوری، مبلغ قرارداد (حجم مالی)، بازه زمانی روند انتقال فناوری، روش انتقال فناوری و نرخ بازگشت سرمایه دریافت‌کننده فناوری برشمرد.
شایان ذکر است پارک فناوری پردیس، دبیرخانه «شبکه انتقال و تبادل فناوری بین هشت کشور اسلامی در حال توسعه موسوم به D8-TTEN» می باشد.
علاقه­ مندان می­توانند برای اعلام نامزدی در جایزه، فرم اطلاعات را از طریق وب سایت سازمان دریافت کرده و پس از تکمیل، از طریق پست الکترونیک برای دبیرخانه شبکه ارسال نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست