آخرین اخبار

رونمایی از پنج صندوق سرمایه گذاری جسورانه

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

از پنج صندوق سرمایه گذاری جسورانه با حضورسورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمد فطانت رییس سازمان بورس و اوراق بهادار رونمایی شد….

امروز (شنبه ۱۲ تیرماه) مراسم رونمایی از  صندوق‌های سرمایه گذاری جسورانه جهت تقویت سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد دانش بنیان و امضای تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمد فطانت رییس سازمان بورس، در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد.
این تفاهم نامه همکاری دو جانبه با هدف به کارگیری ظرفیت های بازار سرمایه در جهت رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش بنیان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به امضا رسید و مجوز ۵ صندوق‌ جسورانه به مدیران آن اعطا شد.
صندوق سرمایه گذاری جسورانه ارزش آفرین سرآوا، صندوق سرمایه گذاری جسورانه پارتیان، صندوق توسعه آرمانی، صندوق سلامت رویان پارسیان و صندوق یکم آرمان، ۵ صندوقی بودند که طبق این تفاهمنامه مجوز فعالیت دریافت کردند.
براساس این تفاهمنامه، طرفین در جهت ترویج سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان از طریق آشنایی سرمایه گذاران بخش خصوصی با این حوزه و آموزش مفاهیم، اصطلاحات و نحوه فعالیت در بازار سرمایه با فعالان حوزه دانش بنیان همکاری می کنند.
همچنین تسهیل فرآیند ورود و تشویق شرکت های دانش بنیان به حضور و استفاده از ابزارها و نهادهای تامین مالی بازار سرمایه و راه اندازی و تقویت صندوق سرمایه گذاری جسورانه، در مفاد این تفاهمنامه قرار دارد.
براساس این گزارش، شورای سه گانه «ابزارها و نهادها»، «آموزش» و «صندوق جسورانه» ذیل «شورای عالی هماهنگی» برنامه ها و اهداف این تفاهم نامه را اجرا خواهد کرد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست