آخرین اخبار

دومین مسابقات “شبکه هوشمند انرژی ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دومین دوره مسابقات شبکه هوشمند انرژی ایران، به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود….

دومین دوره از مسابقات شبکه هوشمند انرژی ایران توسط انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران و با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف گسترش نفوذ مفاهیم شبکه هوشمند انرژی در جامعه و شناسایی نخبگان علمی این حوزه در مهر ماه سال جاری به میزبانی این دانشگاه برگزار می شود.
از این رو دکتر محمد امین لطیفی، دبیر برگزاری این دوره از مسابقات اعلام کرد: با توجه به گسترش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، اهمیت مبحث مانیتورینگ در شبکه هوشمند برق و تأثیر مفهوم اینترنت اشیا، این مسابقات در سه محور طراحی بهینه منابع تولید پراکنده در شبکه هوشمند، طراحی و ساخت دستگاه تحلیلگر توان و مدیریت انرژی در خانه‌های هوشمند برنامه ریزی شده است.
لطیفی با بیان این‌که در این مسابقات تیم‌ها با روند انجام کامل یک پروژه علمی- تحقیقاتی آشنا می‌شوند، ادامه داد: این تیم‌ها در ابتدا و تا روز ۱۹ مردادماه باید گزارش طراحی اولیه خود را ارائه کنند که پس از تأیید توسط کمیته داوری به مرحله طراحی و ساخت وارد می‌شوند.
عضو کمیته آموزش و تحقیقات انجمن شبکه هوشمند انرژی ایران اضافه کرد: پس از این مرحله، تیم‌ها گزارش طراحی دقیق و ساخت پروژه را تا دوم مهرماه به دبیرخانه مسابقات ارسال کرده و درنهایت روزهای ۲۹ و ۳۰ مهرماه جهت انجام آزمون عملیاتی و شرکت در مسابقات در دانشگاه صنعتی اصفهان حضور می‌یابند.
لطیفی در پایان افزود: با توجه به اعلام پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دفتر توسعه سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی استان اصفهان، تیم‌های برگزیده این دوره از مسابقات، بتوانند ایده‌ها و طرح‌های خود را در جهت ایجاد شرکت ها و محصولات دانش بنیان پیش ببرند.
علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این مسابقات به سایت دومین دوره مسابقات شبکه هوشمند انرژی ایران مراجعه کنند.

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست