آخرین اخبار

معرفی چند حوزه مهم همگرا به جامعه پزشکی و جراحان

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

در نشست سالانه بنیاد نقشه برداری از مغز (BMF) و انجمن درمان‌ها و نقشه‌برداری از مغز (SBMT) چند حوزه مختلف که نقطه همگرایی میان فناوری‌های مختلف است به عنوان حوزه‌های پیشرو در پزشکی معرفی شدند.که این حوزه‌ها با مشورت تصمیم‌سازان در آمریکا تعیین شده‌اند. ماشین‌های ارتباط دهنده مغز و کامپیوتر، نانوبیوالکترونیک، نانوجراحی‌های عصبی، هوش مصنوعی و مهندسی عصبی از جمله این حوزه‌ها هستند.
ماه گذشته میلادی، بیش از ۴۰۰ دانشمند، پزشک و جراح در سالن کانونشن میامی به گرد هم آمده تا روی فناوری‌های پیشرو بحث و گفتگو کنند. آنها روی موضوعاتی نظیر ماشین‌های ارتباط دهنده مغز و کامپیوتر، نانوبیوالکترونیک، نانوجراحی‌های عصبی، هوش مصنوعی و مهندسی عصبی گفتگو کردند.
شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی از این نشست حمایت کردند که از آن جمله می‌توان به بنیاد نقشه برداری از مغز (BMF) و انجمن درمان‌ها و نقشه‌برداری از مغز (SBMT) اشاره کرد.
در سیزدهمین نشستی که SBMT برگزار کرده موضوعات مهمی نظیر بیماری‌های عصبی، سرطان مغز، آسیب‌ها و جراحات مغز مورد بررسی قرار می‌گیرد.
این شرکت ها محققان پیشرو در این حوزه نظیر تد برگر از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی که روی ماشین ارتباط دهنده میان مغز و کامپیوتر کار می‌کند را نیز به این نشست دعوت کردند.
تد برگر می‌گوید: من از این که برای این نشست دعوت شدم بسیار خوشحالم و این دعوت را به نمایندگی از بسیاری از همکارانم در این حوزه، پذیرفتم. ما روی بهبود مشکلات حافظه و مغز کار ‌می‌کنیم. این که SBMT موضوع ماشین‌های ارتباط دهنده مغز و کامپیوتر را به عنوان یک حوزه بین رشته‌ای در این کنفرانس مطرح می‌کند، نشان دهنده این حقیقت است که SBMT قصد دارد روی نسل جدیدی از تجهیزات درمانی متمرکز شود. این ماشین‌ها می‌توانند برای ارسال سیگنال‌ها برای درمان و بهبود عملکرد مغز مورد استفاده قرار گرفته و بخشی از مشکلات بیماران را حل کند. از این فناوری می‌توان برای درمان بیماری‌هایی نظیر آلزایمر استفاده کرد. ما مشتاقانه منتظریم تا فاز اول آزمون بالینی روی یکی از فناوری‌های جدیدمان را که یک پروتوز حافظه است، به پایان برسانیم.
SBMT و BMF هر ساله با مشورت تصمیم سازان، حوزه‌های پیشرو را شناسایی کرده و انها را در نشست سالانه خود مطرح می‌کنند همچنین جوایز ویژه‌ای نیز به افرادی که دستاوردهای قابل توجهی بدست اورده‌اند اعطا می‌شود.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست