آخرین اخبار

اعطای جایزه علوم و تکنولوژی ۲۰۱۷ توسط بانک توسعه اسلامی

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

بانک توسعه اسلامی یا IDB یکی از موسسات بین المللی توسعه‌ای و از نهادهای تخصصی سازمان همکاری های اسلامی است. که در نظر دارد به منظور شناسائی و تشویق موسسات شایسته و ایجاد فضای رقابتی فیمابین موسسات علمی و تحقیقاتی ۵۷ کشور عضو، حسب روال هر ساله، سه جایزه که هر یک شامل جایزه نقدی به مبلغ یکصد هزار دلار، نشان افتخار و گواهینامه می باشد را به سازمانها، نهادها، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی که دارای تحقیقات و دستاوردهای برجسته در رشته‌های علوم و فناوری هستند، اعطا نماید.
تشویق و افزایش رقابت موثر بین موسسات موفق در حوزه علوم و فناوری و افزایش آگاهی از اقدامات بالقوه کشورها از جمله اهداف مهم این رقابت بوده و در سه گروه شامل مشارکتهای علمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی اعضا، تحقیق و مشارکت در علوم پایه و تحقیقات علمی موثر در کشورهای کمتر توسعه یافته عضو بانک می باشد.
تحقیقات و دستاوردها می بایست دارای تاثیرات قابل ملاحظه بر توسعه اجتماعی، اقتصادی کشورهای عضو بوده و در یکی از زمینه های مهندسی مواد، بیوتکنولوژی، داروسازی و پزشکی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، علوم دارویی، میکروالکترونیک صنعتی، نانو تکنولوژی و منابع انرژی جایگزین باشد.
به همین منظور علاقه مندان و اعضای هیئت علمی مراکز علمی می توانند با مراجعه به وب سایت بانک توسعه اسلامی به نشانی www.isdb/org نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست