آخرین اخبار

نخستین کنفرانس بین المللی “هوش تجاری ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نخستین کنفرانس بین المللی هوش تجاری ایران در آبان ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد…

در دنیای پس از رکود امروز که پرتلاطم و شدیدا در حال تغییر است، چگونه مطلع می‌شوید با اثربخشی و کارآمدی هرچه بیشتر سازمان خود را به پیش می‌برید؟ بدون پاسخی جامع به این پرسش مطمئن باشید که سازمان شما در حال از دست دادن ارزش و از پی آن، ثروت است.
یک لغزش کوچک برای سازمان های بزرگ بمنزله هزینه های سنگین و برای سازمان های کوچک بمنزله مرگ آنان است. این مهم نشان می‌دهد که مدیران و کارشناسان ارشد سازمان لازم است تا سازمان خود را به سازمانی چابک تبدیل نمایند. در حقیقت چابکی سازمان های امروز یک باید است که آنان را در بهره گیری بهینه از فرصت ها و از سوی دیگر در رویارویی در برابر تهدیدها در حوزه های تصمیم گیری و اقدام بموقع، بروز نگاه می دارد.
از این منظر، یک سازمان بدون بهره گیری از سیستم هوش تجاری بعنوان مولفه ای لاینفک از سازمانی چابک، قادر نیست و نخواهد بود تا خود را به مجموعه ای چابک تبدیل نموده و همچنین در مرور زمان چابکی آن را حفظ نماید.
در حقیقت سیستم هوش تجاری تنها یک ابزار نیست، بلکه پدیده ای چترگونه است که مجموعه ای از مولفه های نرم و سخت در سازمان را پوشش می دهد. از دستیابی به اهداف استراتژیک سازمان در سطح استراتژیک گرفته تا افزایش سرعت و دقت در سطح عملیاتی سازمان را پوشش می دهد و تمامی نیروهای انسانی سازمان در تمامی سطوح آن را قادر می سازد تا مبتنی بر دانش استخراج شده ای که در داده های داخلی و خارجی سازمان وجود دارد، از چابکی لازم برای تحلیل واقعیات سازمان و همچنین داشتن نگرشی نسبت به آینده آن برخوردار باشند.
در چنین سازمان چابکی است که سیستم هوش تجاری می تواند هوشمندی را در سراسر سازمان ایجاد نموده و مدیران و کارشناسان ارشد سازمان را از فرصت ها و تهدیدهای پیش روی آن مطلع سازد.
در این ارتباط، اولین کنفرانس بین المللی هوش تجاری ایران در صدد است تا محققین، مدیران، و کارشناسان سازمان های امروز را با رویکردی علمی و کاربردی با قابلیت های سیستم های هوش تجاری اثربخش و کارآمد بعنوان کلیدی ترین مولفه یک سازمان چابک در قالبی علمی و بخصوص اجرایی، آشنا سازد.
محورهای این کنفرانس بین المللی شامل مفاهیم و الزامات هوش تجاری، اهداف استراتژیک و مدیریت عملکرد و انبار داده و پیاده سازی آن می باشد که صاحب نظران می توانند مقالات خود را در این محورها تا تاریخ ۲۰ مرداد ماه سال جاری به دبیرخانه ارسال کنند و همچنین جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت کنفرانس هوش تجاری ایران مراجعه نمایند.
گفتنی است در این کنفرانس بین المللی که در تاریخ ۲۰ آبان ماه سال جاری برگزار می شود، سخنرانان داخلی و خارجی مجرب و کلیدی حضور پیدا خواهند کرد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست