آخرین اخبار

تبادل فناوری تولید واکسن بین ایران و هند

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

معاون امور بین‌الملل و توسعه تجارت جهانی موسسه رازی از انعقاد تفاهم نامه تبادل فناوری واکسن های انسانی بین ایران و هند خبر داد….

در راستای افزایش سطح توانمندی کشور در تولید واکسن های انسانی، موسسه رازی تفاهم نامه ای در صدد وارد کردن فناوری تولید واکسن پنتاوالان انسانی از هند را منعقد کرد.
بهمن عابدی کیاسری،معاون امور بین‌الملل و توسعه تجارت جهانی موسسه رازی گفت: هئیت هندی در طول هفته گذشته نسبت به بررسی میدانی از توانمندی های موسسه رازی و بازدیدهای مورد نیاز از خطوط تولید اقدام کرده و قرار است یک هئیت از موسسه رازی نیز در آینده نزدیک از شرکت تولید کننده واکسن پنتاوالان انسانی هند بازدید کند.
معاون امور بین‌الملل و توسعه تجارت جهانی موسسه رازی گفت: با توجه به اینکه موسسه رازی تولید کننده اجزای واکسن پنتاوالان از جمله دیفتری، کزاز و سیاه سرفه است و از طرف دیگر انستیتو پاستور ایران نیز واکسن هپاتیت B را تولید می‌کند ما به دنبال انتقال فناوری فرمولاسیون این واکسن ها و تولید واکسن پنتاوالان انسانی در داخل کشور هستیم.
به گفته وی، از طرف دیگر با توجه به سابقه طولانی موسسه رازی در تولید واکسن های ویروسی انسانی، طرف هندی تمایل به انتقال فناوری این واکسن ها از موسسه رازی دارد و در این زمینه تفاهم نامه مشترکی به امضای دو طرف رسیده است.
عابدی کیاسری گفت: در حال حاضر واکسن پنتاوالان از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کشور وارد شده و سالیانه میلیون ها دلار ارز از کشور بابت این واردات خارج می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست