آخرین اخبار

برگزاری کنفرانس “مدیریت محیط زیست” در دانشگاه تهران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

چهارمین کنفرانس برنامه‌ریزی و مدیریت محیط زیست به اهتمام دانشکده محیط‌زیست دانشگاه تهران و با همکاری انجمن علمی دانشجویی بین رشته‌ای دانشکده محیط زیست (زیستا) در این دانشگاه برگزار می‌شود….

محیط زیست جهان و کشور نشان از ناملایمات، معضلات و مشکلات متعددی بصورت تخریب و آلودگی زیست محیطی دارد؛ که عمدتا ناشی از عوامل و پارامترهای متعدد اقتصادی، زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی، فنی، مدیریتی و سیاسی در بستر تاریخ توسعه و تکوین دنیا می باشد.
رشد بی رویه جمعیت، توسعه شهرنشینی، ظهور فن آوری های نوین، توسعه انواع فعالیتهای صنعتی، زیربنایی و تغییر در عادات و الگوهای مصرف از یک سو و محدودیت های استفاده از منابع طبیعی از سوی دیگر، علاوه بر بوجود آوردن انواع معضلات پیچیده در کیفیت زندگی انسان، موجب بروز انواع ناسازگاری های زیست محیطی و اجتماعی شده است.
با رشد علوم و فن آوری، روش های مختلفی به منظور جلوگیری و کاهش معضلات مذکور در سطح دنیا مورد استفاده قرار گرفته است که البته این روش ها، با بکارگیری تکنولوژی های جدید دائما در حال بروز شدن هستند. با این وجود شاهد بسیاری از مشکلات روز افزون در سرتاسر دنیا هستیم. به نظر می رسد نگرش صرف فنی و مهندسی نتوانسته است کارآمدی بهینه ای در حل مشکلات محیط زیستی به همراه داشته باشد. بعبارت دیگر باید گفت که بسیاری از مشکلات محیط زیستی برایندی از مولفه های اکوسیستمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فنی، قانونی می باشند که دستیابی به هدف غائی توسعه پایدار در گرو توجه و بررسی همه جانبه این پارامترها است. رویکرد سیستمی به محیط زیست نگرش پیشگیرانه را با نگاه درمانی جایگزین می کند که مطمئنا دارای بازده بهتری به لحاظ جمیع ابعاد خواهد داشت.
از این رو چهارمین کنفرانس “برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست” که بعنوان تنها همایش تخصصی برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست توسط دانشکده محیط زیست در تاریخ ۱۱ و ۱۲ آبان ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
صاحب نظران می توانند مقالات و طرح های خود را در محورهای ارزیابی و مدیریت محیط زیست، برنامه ریزی و آمایش سرزمین، آلودگی ها و تغییرات آب و هوائی، مهندسی محیط زیست، بهداشت، ایمنی و محیط زیست(HSE) و سوانح، طراحی محیط زیست و اقتصاد، حقوق، آموزش، فرهنگ، اخلاق و سیاست تا تاریخ ۲۰ مهرماه سال جاری به دبیرخانه این کفرانس ارسال کنند.
گفتنی است کارگاه های آموزشی کاربردی نیز جهت بهره برداری علاقمندان بالاخص افراد مشغول در حوزه صنعت توسط مجرب ترین اساتید برگزار خواهد شد.گواهی نامه شرکت در همایش و کارگاه های آموزشی نیز توسط دانشکده اعطا می گردد.
علاقه مندان می توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت چهارمین کنفرانس “برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست” مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست