آخرین اخبار

برگزاری جشنواره منطقه ای رویش خاوران به میزبانی مشهد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

جشنواره منطقه‌ای رویش خاوران به میزبانی بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد….

بنیاد ملی نخبگان با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراعات برگزیده و تسهیل مسیر حرکت آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش بنیان و تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی های فکری به ثروت، جشنواره های منطقه ای رویش را برگزار می کند.
پهلوانی، رییس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان گفت: در تاریخ ۲۹ لغایت ۳۰ تیرماه جشنواره منطقه‌ای رویش خاوران به میزبانی بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد.
وی افزود: اختراعاتی که پس از نام نویسی و شرکت در جشنواره‌های مذکور به تأیید هیات داوران برسند، می‌توانند از تسهیلات بنیاد برای طی مسیر توانمندسازی اختراع‌های برگزیده بهره مند شوند.
پهلوانی تاکید کرد: مخترعان استان سیستان و بلوچستان می‌توانند بدون هیچ گونه سقف و محدودیتی در جشنواره رویش خاوران در شهر مقدس مشهد شرکت کنند و اختراع خود را در رقابتی سالم مورد ارزیابی قرار دهند.
وی در ادامه گفت: در جشنواره اختراعات رویش کویر که در سال قبل به میزبانی بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد، از ۱۳ طرح برگزیده بوسیله هیات داوران بنیاد ملی نخبگان، تعداد ۵ طرح مربوط به مخترعان استان سیستان و بلوچستان بود که نشان دهنده پتانسیل بالای استان در حوزه اختراعات است.
پهلوانی در پایان تصریح کرد: افراد علاقمند و واجد شرایط جهت شرکت در جشنواره رویش خاوران می توانند تا تاریخ ۸ تیرماه سال جاری با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی در سامانه نام نویسی جشنواره ثبت نام کرده و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانند به وبگاه بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست