آخرین اخبار

موسسه رازی فناوری تولید واکسن صادر می کند

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

صادرات فناوری و انتقال دانش فنی به خارج از کشور، مهم ترین برنامه سال جاری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی است…

در مراسم معارفه معاونین جدید موسسه رازی که در این مرکز برگزار شد دکتر حمید کهرام، رئیس این موسسه سرم سازی ضمن بیان اینکه سال گذشته سال نسبتا خوبی برای این موسسه رقم خورده و توانسته اند به بسیاری از اهداف خود برسند این خبر را داد که در سال جدید دو ماموریت، یکی صادرات فناوری و دیگری ساخت تاسیسات جدید را پیش رو دارند.
از این رو به گفته کهرام امضای تفاهم نامه انتقال فناوری تولید واکسن به یکی از کشورهای آسیایی از اقدامات مهم انجام شده است. و همچنین قدم های جدی تر برای صادرات محصول و انتقال فناوری به خارج کشور در آینده نزدیک برداشته خواهد شد.
وی قرارداد با شرکت روناک را نمونه ای از این اقدامات برشمرد و با بیان اینکه این قرارداد در سال های آینده به نتیجه اصلی خود خواهد رسید، گفت: بیماری تب برفکی که در سال گذشته خسارت های جدی به کشور وارد کرد نشان داد پیش بینی ما برای مذاکره با مسئولان شرکت روناک، برای افزایش تولید واکسن تب برفکی و تامین واکسن مورد نیاز کشور دُرست بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری موسسه رازی و شرکت روناک، علاوه بر تامین نیاز کشور به واکسن تب برفکی، در مرحله بعد کشور وارد صادرات این محصول خواهد شد..
در پایان نیز رییس موسسه رازی اشاره ای به رفع مشکل تولید واکسن انسانی ام.ام.آر کرد و گفت: ظرفیت موسسه رازی بسیار بزرگتر از نقشی است که امروز در کشور و جهان ایفا می کند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست