آخرین اخبار

ایجاد شبکه ارتباطی میان برگزیدگان جایزه ملی محیط زیست

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

شبکه ارتباطی برای پیوند برگزیدگان دوره های مختلف جایزه محیط زیست در آینده نزدیک ایجاد می شود….

صبح امروز (سه شنبه۱۸ خردادماه) مراسم یازدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست به میزبانی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
در ابتدای مراسم صدرالدین علیپور، سرپرست دفتر پژوهش و توسعه فناوری سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به استناد ماده ۴۶ آیین نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، مصوبه ۲۳/۱۰/۱۳۷۷ شورای عالی حفاظت محیط زیست، با هدف قدردانی از تلاش افرادی که در راه حفاظت محیط زیست گام برداشته و تاثیر علمی و فرهنگی بسزایی در شناخت و توسعه دانش زیست محیطی میان اقشار مختلف جامعه داشته اند، از سال ۱۳۷۹ نسبت به اعطای جایزه ملی محیط زیست اقدام کرده است.
وی در خصوص فرآیند برگزاری و اعطای یازدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست اظهار کرد: با ارسال فراخوان به تمام وزارتخانه ها، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و سازمان های مربوطه و همچنین ارسال فراخوان از طریق پوستر، روزنامه ها و صدا و سیمای مراکز استان ها و پورتال رسمی سازمان حفاظت محیط زیست روند اجرایی این جایزه آغاز شد.
رئیس کمیته های علمی و اجرایی یازدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست با بیان اینکه این جایزه به برگزیدگان پنج بخش متخصصان، موسسه های عمومی و سازمان های دولتی، شرکت های خصوصی، سازمان های مردم نهاد و سایر اشخاص تعلق می گیرد، افزود: پس از غربالگری، ۲۰۰ اثر حائز شرایط اولیه انتخاب و توسط هیات داوران مستقل بررسی و برگزیدگان هر بخش انتخاب شدند.
وی در پایان این نوید را داد که یکی از برنامه های آتی دبیرخانه جایزه ملی محیط زیست، ایجاد شبکه ارتباطی میان برگزیدگان دوره های مختلف این جایزه در راستای بهبود و تسریع فرآیند حفظ محیط زیست و هم افزایی در این زمینه است.
در پایان مراسم سعید نمکی از اعضای هیات داوران یازدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست بیانیه هیات داوران را در مورد محیط زیست و انجمن محیط زیست ایران قرائت کرد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست