اخبار ایران و جهان

مسابقه بین المللی برای طراحی ساختمان جدید موزه علوم و فناوری

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

در هفته گذشته و در تاریخ سوم خرداد ماه، رسانه های مختلف خبر از انعقاد تفاهم نامه ای بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که روسای آن ها یعنی دکتر قالیباف و دکتر ستاری در مراسم آغاز به کار پارک علم و فناوری شهر، گردهم آمده بودند، دادند.
اما در حاشیه این مراسم رخدادی مهم و بزرگ در راستای ترویج علم در کشور و به خصوص شهر تهران رخ داد که کمتر خبرگزاری و رسانه ای به طور جدی به آن پرداخت و آن هم انعقاد قراردادی بین موزه علوم و فناوری و شهرداری تهران مبنی بر در اختیار گذاشتن زمینی وسیع در بوستان ولایت به این موزه برای ساخت مکان جدید بوده است.
موزه علوم و فناوری که از پنج سال قبل فعالیت خود را آغاز کرده است، توانسته عملکردی درخشان از خود نشان دهد و در چهار سال اخیر به عنوان موزه برتر ایران شناخته شود. حال با توجه به این دستاوردها، تصمیمی صحیح و قابل تحسین از سوی شهرداری تهران اتخاذ شد و این زمین در راستای کمک رسانی به این مجموعه موفق برای احداث ساختمان جدید موزه در اختیار گذاشته شد.
حال با خبر شده ایم که قرار است در روزهای آینده اخباری در زمینه برگزاری یک مسابقه بین المللی و با دعوت از معماران بزرگ جهان برای طراحی ساختمان جدید موزه علوم و فناوری در بوستان ولایت برگزار شود و طی آن علاوه بر کسب اعتبار بین المللی بیشتر، بتوان از ظرفیت ها و استعدادهای موجود در داخل و خارج کشور حداکثر بهره را برد و ساختمانی با استانداردهای جهانی و در شان این مجموعه و جامعه علمی کشور طراحی و ساخته شود.
در زمینه نحوه و زمان برگزاری و همچنین قواعد، شرایط و جوایز این مسابقه در روزهای آینده، مجموعه موزه علوم و فناوری اطلاع رسانی های دقیق تری انجام خواهد داد و در همین راستا قرار است نشست خبری، دوشنبه هفته آینده، هفدهم خرداد ماه، با حضور مدیریت مجموعه موزه برگزار و به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داده شود.
به نظر می رسد با توجه به تحولات رخ داده در روزهای اخیر و دستاوردهای این مجموعه پرتلاش و همچنین همکاری مسئولین مربوطه، باید منتظر خبرهای خوشی در حوزه علم و فناوری کشورمان در روزهای آینده باشیم.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست