آخرین اخبار

انتصاب دبیر ستاد توسعه فناوری های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

با حکمی از معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛ دبیر ستاد توسعه فناوری های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی منصوب شد….

طی حکمی از سوی دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، دکتر محمدصادق ذبیحی به سمت «دبیر ستاد توسعه فناوری های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی» منصوب شد.
براساس این گزارش، ستاری در بخشی از حکم خود خطاب به ذبیحی آورده است: با عنایت به مراتب تعهد و تجارب جنابعالی و با توجه به ضرورت ساماندهی، توسعه و ارتقای پژوهش ها و فناوری های راهبردی کشور در حوزه لیزر، اپتیک و فتونیک و فراهم آوردن بستری مناسب برای توسعه دستاوردهای فناورانه در تکمیل چرخه ایده تا ثروت این حوزه، جنابعالی را به عنوان دبیر ستاد توسعه فناوری های لیزر، فتونیک و ساختارهای میکرونی منصوب می نمایم.
در ادامه این حکم آمده است: انتظار می رود با توکل به خدای متعال و در چارچوب وظایف تعیین شده با هماهنگی معاون توسعه فناوری و همکاری اعضای حقیقی و حقوقی ستاد، ضمن اتخاذ رویکرد ملی و فرادستگاهی و توجه به مزیت ها و مقتضیات بومی و بهره مندی از دستاوردهای مفید ملی و بین المللی نسبت به تدوین راهبردها، اولویت ها، راهکارها، هماهنگی برنامه ها، طرح های توسعه ای و هم افزایی فعالیت های مرتبط با این حوزه و نظارت بر امور مربوط در سطح کشور اقدام فرمایید.
بنا بر این گزارش، محمدصادق ذبیحی دارای دکترای مدیریت استراتژیک است و در زمینه توسعه فناوری ساخت فیبرهای نوری، کابل های نوری، سلول و مدول های فوتوولتاییک خورشیدی و تولید لیزرهای نیمه هادی و لیزرهای فیبر نوری، صاحب تحقیقاتی ارائه کرده است. وی دارای ۱۵ مقاله ISI و ۴۰ مقاله در نشریات و کنفرانس های علمی داخلی و خارجی است و علاوه بر فعالیت های صنعتی و مدیریتی طی بیست سال گذشته، ۱۲ سال سابقه مدیریتی در مرکز علوم و فنون لیزر را در کارنامه خود دارد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست