آخرین اخبار

رونمایی از یک داروی جدید تا سه ماه آینده

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از داروی پیشگیری از سنگ کلیه تا سه ماه آینده رونمایی می کند…

دکتر افشین زرقی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جمع خبرنگاران از تولید یک داروی جدید در حوزه بیماری سنگ کلیه خبرداد و همچنین وی این نوید را داد که این دارو تا سه ماه آینده به همت شرکت های دانش بنیان این دانشگاه تولید و وارد بازار  مصرف می شود.
دکتر افشین زرقی با اشاره به این که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از جمله دانشگاه های پیشرو در حوزه دانش بنیان است، گفت: تاکنون ۲۳ شرکت دانش بنیان در این مجموعه تاسیس شده اند و مشغول فعالیت هستند. و  در کنار آن با راه اندازی دو مرکز رشد در حوزه علوم قضایی و طب سنتی ۲۰ شرکت دانش بنیان جدید نیز جذب خواهد شد.
وی در بخشی دیگری از سخنانش از اختصاص بودجه مناسب برای فعالیت های پژوهشی خبر داد و گفت: حدود دو درصد کل بودجه به فعالیت های پژوهشی اختصاص یافته است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر لزوم نهادینه شدن فعالیت های پژوهشی کارآفرین هم تاکید کرد و گفت: تلاش کرده ایم تا پژوهش های این مجموعه دانشگاهی، کارآفرین و محصول محور باشند.
در پایان زرقی با اشاره به ارتقای ۳۹ پله ای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در میان دانشگاه های کشور براساس تازه ترین رتبه بندی نظام علم سنجی دانشگاه لایدن در هلند، گفت: لایدن ۱۱ هزار دانشگاه را مورد بررسی قرار داد و امسال فقط ۸۴۲ دانشگاه رتبه بندی شدند که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با رشد مناسب رتبه ۶۹۶ را به دست آورد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست