آخرین اخبار

پارک علم و فناوری نرم و هویت ساز تاسیس می شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پارک علم و فناوری نرم و هویت ساز توسط دانشگاه علم و فرهنگ و جهاددانشگاهی تاسیس می شود…

تفاهم نامه سه جانبه ای بین سازمان تجاری سازی فناوری واشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی، دانشگاه علم و فرهنگ و ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ریاست جمهوری منعقد شد که براساس آن پارک علم و فناوری نرم و هویت ساز توسط دانشگاه علم و فرهنگ تاسیس می شود.
دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو ، رییس دانشگاه علم و فرهنگ در مراسم امضا این تفاهم نامه با اشاره به این که ماهیت جهاددانشگاهی پژوهشی است، تاکید کرد: این نهاد در حال انجام کارهای بزرگی در سطح کلان است و ما نیز از دل جهاد برآمده ایم. همچنین در جهاد کار انفرادی معنایی ندارد و همه کار تیمی انجام می دهند و به نتیجه های مطلوب هم می رسیم.
وی گفت: امروزه مبحث صنایع فرهنگی و اقتصاد فرهنگ جز ملزومات اقتصاد مقاومتی است. دانشگاه علم و فرهنگ نیز در حوزه فناوری گامی بلند به سوی این اهداف برداشته است .
دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو افزود: اگر بخواهیم دانشگاه علم و فرهنگ را در یک نگاه بررسی و شناسایی کنیم، می توانیم علاوه بر خصیصه نسل سوم بودن از آن به عنوان دانشگاهی معتبر و بالاتر از دیگر غیرانتفاعی ها یاد کنیم. این موقعیت و شانه به شانه بودن با دانشگاه های دولتی بزرگ شاید در ابتدا یک ادعا باشد، اما امروز توانسته ایم به این ادعا برسیم.
وی تاکید کرد: علت این رشد دانشگاه علم و فرهنگ استفاده از راه های میان بر و کارهای برزمین مانده ای بود که دیگر نهادها علاقه و رغبتی به اتمام رساندن آنها نداشتند. اما جهاد آنها را دنبال کرد و به ثمر نشاند. ما در جهاد به دنبال موازی کاری نمی رویم و کارهای جدید انجام می دهیم.
ایمانی خوشخو در ادامه خاطرنشان کرد: دانشگاه علم و فرهنگ امروز فارغ التحصیل بیکار ندارد و به جرات می توان گفت تمامی فارغ التحصیلان این دانشگاه ها در کنار تحصیل کار مطابق با رشته خود را به بهترین شکل آموزش می بینند و به همین دلیل است که بعداز فارغ التحصیلی جذب بازار کار می شوند.
وی از راه اندازی ۱۵ بنیاد توسعه کسب و کار در دانشگاه علم و فرهنگ خبر داد و گفت:‌ دانشگاه علم و فرهنگ جایی برای رشد و شکوفایی است و ما در اینجا کارآفرینی می کنیم.
ایمانی افزود: بنابراین یکی دیگر از کارهای زمین مانده در حوزه فناوری های نرم را که کار بسیار بزرگی است بردوش گرفتیم. زیرا بسیاری از موانع فرهنگی و هویتی ما دیده بان ندارد. جهاددانشگاهی این کار سخت را شروع کرد و این مهم به دانشگاه علم و فرهنگ با توجه به زیرساخت هایی که دارد محول شده است.
رییس دانشگاه علم و فرهنگ عنوان کرد: با تجاربی که جهاد و دانشگاه علم و فرهنگ در این حوزه دارد زمانی که این اتفاق بیافتد این پارک می تواند به بزرگترین پارک های حوزه فناوری تبدیل شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: دانشگاه علم و فرهنگ در آینده ای نزدیک می تواند با ارتباطات بین المللی و تجاربی که دارد به الگویی برای سایر دانشگاه ها تبدیل شود. من امیدوارم در مسیر سختی که کشور طی می کند بتوانیم جاده همواری را در این حوزه و سایر حوزه های علمی بسازیم.

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست