آخرین اخبار

سومین مسابقه “پیشرو” برگزار می‌شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

سومین مسابقه پیشرو با موضوع «باتری‌های نانوساختار» به همت کارگروه توسعه فناوری ستاد نانو برگزار می‌‌شود…

امروزه تغییرات فناوری آن قدر گسترده است که افراد و اغلب موسسات به سختی می توانند آن را دنبال کنند؛ چرا که نقشه تولید صنعتی دنیا تغییر کرده است و قوانین جدیدی برای رقبای جدید وجود دارد. در این فضای رقابتی، کشورها، صنایع و افراد می بایست برای عقب نماندن از تغییرات تکنولوژی و مهارکردن آن، قابلیت های خود را افزایش داده و به روش هایی برای پیش بینی و ابزارهای عملی تصمیم گیری، مجهز شوند. بنابراین لازم است با بررسی همه جانبه، یک فناوری را شناسایی و ارزیابی نموده تا بتوان با هوشمندی به مدیریت آن وارد شد.
از این رو، مسابقه پیشرو که یک مسابقه پژوهشی‌-تحلیلی است و طی آن شرکت‌کنندگان با بررسی «چالش‌ها و مسائل قابل تأمل» هر موضوع، یک گزارش علمی تدوین می‌کنند، برای سومین دوره با موضوع «باتری‌های نانوساختار» به همت کارگروه توسعه فناوری ستاد نانو برگزار می‌‌شود.
این مسابقه سعی در مطالعه همه جانبه‌ی یک فناوری داشته و در واقع با هدف آشنایی بیشتر با برخی از فناوری‌های پیشرو و استفاده از دانش‌ و مهارت‌ افراد در تحلیل وضعیت یک فناوری و شناسایی افراد توانا طراحی شده است.
مسابقه پیشرو ویژه کسانی است که در حل مسائل فناورانه، از نگاهی تحلیلی برخوردار هستند. موضوعات مطرح شده که به نوعی سفارش یک پژوهش محدود به جمعی از محققان است، مورد نیاز یکی از بخش‌های صنعتی و یا یکی از نهاد‌های مرتبط با ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است.
شرکت‌کنندگانی که دراین مسابقه با قابلیت بالا و توانمند ظاهر شوند، شناسایی شده و پروژه‌های تکمیلی فناورانه با همکاری آنها تعریف می‌شود.
زمان ثبت نام در سومین مسابقه پیشرو تا تاریخ پانزدهم خردادماه ۱۳۹۵ و آخرین تاریخ ارسال گزارش نیز پانزدهم مرداد‌ماه است. و همچنین مهلت ارسال گزارش دومین مسابقه پیشرو تا تاریخ سی و یکم تیرماه سال جاری است.
شایان ذکر است، اولین دوره این مسابقه در زمستان سال ۹۴ برگزار شده‌است.
علاقمندان جهت اطلاع از نحوه برگزاری و دریافت موضوع‌های مسابقه می‌توانند به صفحه اینترنتی این مسابقه مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست