آخرین اخبار

رقابت ۲۵۰ فینالیست کدکاپ شریف

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ ۲۵۰ فینالیست در مسابقات کدکاپ به رقابت می‌پردازند…..

حمیدرضا ربیعی، دبیر مسابقات کد کاپ شریف (لیگ برنامه نویسی ایران) از برگزاری مسابقات فینال این رقابت نفس گیر در ماه جاری خبر داد.
حمیدرضا ربیعی، درباره برگزاری این مسابقات بیان کرد: هدف اصلی از برگزاری چنین مسابقه‌ای، افزایش مهارت برنامه‌نویسی در سرتا سر ایران عزیزمان بود. مسابقات برنامه نویسی بسیاری در سطح کشور برگزار می‌شود که به دلایل مختلفی همچون بعد مسافت، سطح بالا یا پایین مسابقات شرکت در آن برای همه‌ افراد علاقه‌مند به برنامه‌نویسی امکان‌پذیر نیست بنابراین سعی ما بر این بود تا استاندارد جدیدی از مسابقه‌ برنامه‌نویسی را تعریف کنیم.
وی هدف‌ از این برنامه‌ریزی‌ها را شرکت حداکثری افراد برنامه‌نویس در این مسابقه دانست و گفت: تلاش صورت گرفته در این جهت بود تا سوالات مسابقه نه آنقدر آسان باشد که برنامه نویسان با‌تجربه تر از مسابقه زده شوند و نه آنقدر سخت باشد که فقط افراد با توانایی بالای برنامه‌نویسی و الگوریتمی قادر به پاسخگویی به سوالات باشند. در کنار آن سعی کردیم با ایجاد فضای پرسش و پاسخ مناسب، مشکلات افرادی که شاید دفعات اولی است که در چنین مسابقه‌ای شرکت می‌کنند را حل کنیم.
رئیس آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف درباره استقبال متخصصان از این مسابقه اظهار کرد: حدود ۱۵۰۰ نفر از کل کشور در این مسابقه ثبت نام کردند که پس از برگزاری ۲ مسابقه تمرینی در اسفند ماه سال گذشته و فرودین ماه سال جاری ۸۰۰ نفر به مرحله مقدماتی راه پیدا کردند.
ربیعی افزود: مسابقه مقدماتی در تاریخ ۱۵ اردیبهشت سال جاری به صورت آنلاین برگزار شد و ۲۵۰ نفر برتر به مرحله فینال راه پیدا کردند که مسابقه فینال در تاریخ ۵ و ۶ خرداد ماه به صورت حضوری و در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.
دبیر مسابقات کد کاپ شریف بیان کرد: همچنین در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه سال جاری کارگاه آموزشی برای رفع اشکال شرکت کنندگان به صورت حضوری برگزار شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست