آخرین اخبار

افتتاح نمایشگاه اختصاصی کره جنوبی در تهران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران؛ نخستین نمایشگاه اختصاصی کره جنوبی در تهران افتتاح شد…

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران، پس از نشستی مشترک با رییس آژانس توسعه سرمایه گذاری و تجارت و نیز سفیر کره جنوبی در تهران و صاحبان شرکت های صنعتی این کشور در راستای همکاری های فناورانه بین دو کشور، نخستین نمایشگاه اختصاصی کره جنوبی در تهران را افتتاح کرد.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، روز گذشته در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه اختصاصی کره جنوبی در ایران که در حاشیه نمایشگاه INOTEX2016 برگزار شد، ضمن خوش آمدگویی به هیات کره ای، گفت: امیدوارم این اقدام شروع خوبی برای همکاری های علمی، فناوری و صنعتی بین دو کشور باشد.
وی افزود: در زمان سفر رییس جمهوری محترم کره جنوبی به ایران، توافقات سازنده ای انجام شد که قطعا توسعه مناسبات دو کشور در ابعاد مختلف را به دنبال خواهد داشت.
ستاری در ادامه بیان کرد: واقعیت این است که در سه سال گذشته و در طول فعالیت دولت یازدهم، به شدت بر اقتصاد دانش بنیان تمرکز شده است. به طوری که در حال حاضر نفت و گاز مانند گذشته در سبد درآمدزایی کشور ما نقش ندارد و کمتر از ۲۵ درصد درآمد کشور، از نفت و گاز به دست می آید.
وی با بیان اینکه ایران یکی از متنوع ترین اقتصادهای منطقه را دارد، ابراز کرد: ما در حوزه علم و فناوری پیشرفت های قابل توجهی داشته ایم. همچنین به روزترین شرکت های ICT و نانو تکنولوژی را دارا هستیم و این پتانسیل فوق العاده ای را در اختیار شرکت های کره ای قرار می دهد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به جمعیت ۸۰ میلیونی ایران و حضور ۴۰۰ میلیونی در مرزهای کشورمان، ادامه داد: ما از این که شرکت های کره ای با طرف ایرانی برای تولید محصولات دانش بنیان و تبادل فناوری مشارکت داشته باشند استقبال می کنیم. همچنین از تاسیس واحد های R&D مشترک و همکاری های به روز در فناوری به طور مشترک حمایت خواهیم کرد.
در ادامه این مراسم، رییس آژانس توسعه سرمایه گذاری و تجارت کره جنوبی اظهار کرد: حضور کره جنوبی در این نمایشگاه نخستین و بزرگ ترین نمایشگاهی است که بعد از سفر رییس جمهوری ما به ایران برگزار می شود. ۸۰ شرکت دانش بنیان کره ای در این نمایشگاه شرکت کرده اند که در حوزه های الکترونیک، تجهیزات آزمایشگاهی و غیره فعالیت می کنند.
وی همچنین بیان کرد: ما اطلاعات کافی از تلاش ایران در توسعه صنعت این کشور داریم. پس ایران را فقط یک بازار ساده نگاه نمی کنیم. مایل هستیم تا در حوزه صنعت، علم و فناوری و انتقال تکنولوژی همکاری های مشترکی داشته باشیم.
سفیر کره جنوبی ادامه داد: در کنار این نمایشگاه سمیناری را نیز در نظر گرفته ایم که در آن شرکت های ایرانی شرایط بازار ایران را برای شرکت های کره ای توضیح می دهند. همچنین برنامه ریزی کرده ایم تا یک هیات کره ای برای سرمایه گذاری به ایران فرستاده شود.
کیم سون او، در پایان ابراز کرد: در نظر داریم تا از این فرصت فراهم شده به خوبی بهره ببریم و همکاری ها در حوزه صنعت موجب شود تا در حوزه های دیگر نیز همکاری های بیشتری داشته باشیم.
قابل ذکر است پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط پارک فناوری پردیس معاونت علمی، ۲ تا ۵ خردادماه در سلن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران در حالی برگزار می شود که یک پاویون اختصاصی برای ۸۰ شرکت دانش بنیان کره ای در سالن نمایشگاه بین المللی تهران در نظر گرفته شده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست