اخبار ایران و جهان

پایان جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

نخستین جشنواره ملی وکنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، صبح امروز با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.
این مراسم با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و محمد فرهادی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مرکز همایش های بین المللی رایزن در تهران برگزار شد، و در پایان آن از پیشکسوتان حوزه سلول‌های بنیادی، برگزیدگان مقاله، ایده و پایان‌نامه‌های برتر و همچنین از نفرات برتر المپیاد دانشجویی تقدیر و تشکر به عمل آمد.
این رویداد که به همت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری برپا شده است، روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه، برنامه های آموزشی و کارگاهی خود را آغاز کرد و امروز نیز برگزیدگان خود را در بخش های مختلف شناخت.
این رویداد، طی سه روز برگزاری، بزرگترین مجمع فعالان حوزه سلول های بنیادی کشور را گردهم آورده و طی آن، کارگاههای آموزشی در نقاط مختلف شهر تهران در سازمان های انتقال خون، موسسه رویان، بیمارستان‌های دانشگاهی و غیر دانشگاهی برگزار شده است؛ و بالغ بر صدو هفتاد محقق و دانشجو در برنامه های این کارگاه ها ثبت نام کردند.
همچنین نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت ها و موسسات پژوهشی در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، در حاشیه این رویداد برپا شد و توجه علاقه‌مندان و فعالان این حوزه را به خود جلب کرد.
نخستین جشنواره ملی وکنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه تا یکم خرداد ماه سال جاری با حضور متخصصان و محققان داخلی و خارجی و به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط ستاد توسعه سلول های بنیادی و ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی در محل مجموعه همایش های بین المللی رازی برگزار شد.

+تصویر این مطلب مربوط به سایت معاونت علمی و فناوری می باشد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست