آخرین اخبار

موزه علوم و فناوری در مسیر پرشتاب موفقیت

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

روز گذشته (چهار شنبه ۲۹ اردیبهشت)، به مناسبت روز جهانی موزه مراسمی در موزه ملی ایران برای معرفی برترین موزه های کشور در حوزه های مختلف برگزار شد. این مراسم که در خود جشن صدمین سال تاسیس موزه ملی ایران و همچنین هفتادمین سال تاسیس ایکوم (شورای بین المللی موزه ها) را در برداشت، با حضور هاینس مارتین هنز، رییس ایکوم برپا شد.
نکته ای که در این مراسم و در قسمت اعلام اسامی برترین موزه ها توجه حاضرین و اصحاب رسانه را به خود جلب کرد، اعلام نام موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران به عنوان بهترین موزه ایران بود. عنوانی که پس از بررسی های مختلف در حوزه های متعدد و کسب ۸ عنوان برتر توسط این موزه به آن اهدا شد.
همچنین نکته بارزتر در کسب این عنوان تدوام چهار ساله موزه علوم و فناوری در به دست آوردن این عنوان است که نشان می دهد این موزه طی سال های اخیر توانسته با برنامه ریزی مدون و یکپارچه و البته درست، قدم هایی صحیح و بلند در راه ممتاز بودن در کشور بردارد.
خدمات متنوع و جذاب این موزه در راستای رسالت خود، یعنی پیوند زدن تاریخ علم با پیشرفت ها و فناوری ها امروزی باعث شده تا موسسه ایکوم نیز پی به تلاش ها و زحمات دقیق و حساب شده این موزه در کشور برده و برای چهارمین سال متوالی آن را در بخش های متنوع شاخص تر از سایر موزه های فعال در کشور تشخیص داده و نمونه ای موفق برای سایر موزه ها بداند.
مردم عزیز و علم دوست کشورمان نیز با توجه به دستاوردهای مجموعه این موزه و زحمت کشان آن می توانند با مراجعه حضوری به موزه علوم و فناوری و یا مراجعه مجازی به سایت آن از تنوع خدمات و توانمندی های آن لذت برده و در این موفقیت و پیشتازی در فضای علمی کشور سهیم شوند.
علمنا نیز سهم خود می داند تا به این مجموعه تبریک گفته و آرزوی موفقیت هایی مداوم برای این عزیزان که سعی می کنند در جاده آگاهی بخشی و ترویج علم قدم بزنند، را داشته باشد.

تصویر لوحی که به موزه علوم و فناوری در مراسم روز گذشته اهدا شد.

موزه علوم و فناوری - لوح موزه برتر

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست