اخبار ایران و جهان

نشست خبری اینوتکس ۲۰۱۶ برگزار شد

نوشته شده توسط محمدهادی تقی نتاج

حمید رضا امیری نیا رئیس پنجمین دوره از نمایشگاه اینوتکس در نشست خبری که امروز در ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد بیان کرد: پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی فناوری نوآوری از ۲ الی ۵ خرداد در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.
به گفته امیری نیا این نمایشگاه در آغاز کار قرار دارد و اگر قرار است تا سال ۲۰۵۰ به گفته مقام معظم رهبری زبان فارسی به عنوان زبان بین المللی علم باشد باید در مسیر اقتصاد دانش بنیان شتاب ایجاد کنیم.
امیری نیا معتقد بود که: ایران یک درصد جمعیت دنیا را داراست پس یک درصد تولید علم دنیا را هم می تواند داشته باشد. او همچنین گفت: صادرات و واردات هوشمندانه محصولات فناورآنه از شاخص های مهم پیشرفت محسوب می شود و کشور ما نیز باید در این مهم بسیار اهتمام بورزد چرا که ذخایری مانند نفت و گاز و پسته و فرش که متاسفانه برای ما مهم هستند روزی به پایان می رسند و باید بدانیم مهم ترین ثروت ما دانش و از آن مهمتر ذخایر انسانی هستند.
او نقش اصحاب رسانه را در مسیر توسعه آگاهی و اقتصاد دانش بنیان بسیار مهم دانست و از خبرنگاران حاضر خواست که در این مهم به یاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بشتابند.
او در خصوص شرکت کنندگان این دوره از نمایشگاه نیز بیان کرد: امسال از کشور یونان ۲۵، از کشور روسیه ۲۳، از کشور بلاروس ۲۲ و از کشور کره جنوبی ۸۱ شرکت حضور خواهند داشت (البته تعداد شرکت کنندگان این کشور ابتدا ۵ شرکت بود اما پس از سفر رئیس جمهوری این کشور به ایران، تعداد شرکت کنندگان این کشور به شدت افزایش یافت)، و از کشور خودمان نیز در این دوره ۹۰ شرکت حاضر خواهند بود. حوزه های فعالیت این شرکت ها نیز در حوزه هایی نظیر آی تی، نانو، نفت و گاز، می باشد.
امیری نیا در آخر به ۲۵ سند همکاری به ارزش ۲۶ میلیون دلار که در دوره گذشته این نمایشگاه منعقد شده بود اشاره و بیان کرد که امیدواریم در این دوره از نمایشگاه شاهد افزایش چشمگیر این قراردادها باشیم.
در ادامه این نشست خبری همچنین فصیحی دبیر نشست بین المللی شبکه سازی نوآوری به بیان نکاتی به شرح ذیل پرداخت:
فصیحی: نشست بین المللی شبکه سازی نوآوری با توجه به نیاز های شرکت های دانش بنیان در حوزه هایی نظیر ایجاد ارتباط، انعقاد قرارداد، مارکتینگ و غیره داشته اند برگزار می شود.
* در دوره قبل اینوتکس، این نشست در شش حوزه برگزار شد اما این دوره در ۱۰ حوزه که به پنج حوزه تخصصی و پنج حوزه عمومی تقسیم می شود، برگزار می گردد.
* در نشست امسال کمیته ای با کمک نهادهای مرتبط نظیر پژوهشکده مطالعات راهبردی، صندوق نوآوری و شکوفایی و بعضی دانشگاه ها در برنامه ریزی و مدیریت به ما کمک می نمایند.
* چهل سخنران در روزهای ۴ و ۵ خرداد سخنرانی خواهند کرد که نیمی از آن ها چهره های بین المللی هستند.
* شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان میزبان کارگاه آموزشی در حوزه بازاریابی با حضور دکتر آیزنهاور متخصص این حوزه از اتریش خواهد بود.

لازم به ذکر است در حاشیه این نمایشگاه “رویداد سیلیکون ایران” توسط مرکز شتابدهی نوآوری برای اولین بار برگزار خواهد شد، که به گفته مسئولین برگزار کننده آن، این رویداد در واقع گردهمایی کارآفرینان موفق ایرانی داخل و خارج از کشور، سرمایه گذاران، مدیران و فعالان عرصه کارآفرینی خواهد بود.

 

نشست خبری اینوتکس ۲۰۱۶

نشست خبری اینوتکس ۲۰۱۶ نشست خبری اینوتکس ۲۰۱۶

نشست خبری اینوتکس ۲۰۱۶

درباره نویسنده

محمدهادی تقی نتاج

دیدگاه شما چیست