آخرین اخبار

موفقیت یک واحد فناور دانشگاه فردوسی مشهد در جشنواره شیخ بهایی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دانشگاه فردوسی مشهد برگزیده بخش کسب و کار آزاد جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی شد…

بزرگترین جشنواره فن آفرینی کشور تحت عنوان “جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی” در اردیبهشت ماه جاری در اصفهان برگزار شد.
در این جشنواره، حدود ۲۸۰ شرکت دانش‌بنیان از همه استان‌های کشورشرکت داشتند.
شرکت ایده پروران مشرق غزال از واحد های فناور مرکز رشد علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد با طرح کسب و کار “ارتقاء رتبه علمی مجلات الکترونیکی کشور” موفق به کسب رتبه دوم شد.
این شرکت در بخش کسب و کار آزاد پس از ۵ مرحله داوری، موفق به دریافت تندیس زرین دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و کمک هزینه حضور در رویداد Slush فنلاند شد. گفتنی است بخش کسب و کار آزاد در این دوره از جشنواره فاقد رتبه اول بود.
شرکت ایده پروران مشرق غزال طرح کسب و کار خود با نام “ارتقاء رتبه علمی مجلات الکترونیکی کشور” را ارائه کرد. این طرح با مشارکت دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با نام های محمد عرفان مقصود به عنوان مدیرعامل، منیره بهرامی و سامان محمدی به عنوان اعضای اصلی شرکت ایده پروران مشرق غزال تهیه شد.
از سوی دیگر حدود یکصد طرح کسب و کار و فن‌آفرینی برای جذب سرمایه گذار به این جشنواره معرفی شدند که در این میان، طرح کسب و کار شرکت ایده پروران مشرق غزال موفق به جذب نظر سرمایه گذاری موسسه برکت و نیز همراه اول گردید.
شرکت ایده پروران مشرق غزال با هدف مدیریت متفاوت نشریات علمی و نیز خودکفایی کشور در زمینه انتشار، در سال ۱۳۹۴ در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد مستقر شد تا با ارائه فناوری های نوآورانه به مجلات الکترونیک، جایگزینی مناسبی برای ناشران خارجی نظیر Elsevier باشد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست