آخرین اخبار

رونمایی از ربات “سینا”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین ربات ایرانی جراحی از راه دور به نام ‘سینا’ در هشتمین کنگره اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی ایران رونمایی شد….

هشتمین کنگره اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی ایران صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز بکار کرد.
در طی این کنگره علمی دکتر علی اصغر پیوندی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از یک ربات تحت عنوان “سینا” که قادر است جراحی از راه دور را انجام دهد و توسط متخصصان دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده است را رونمایی کرد.
پیوندی با بیان اینکه این ربات آزمایش مدل حیوانی خود را پشت سر گذاشته است، اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک با ورود به مرحله انسانی، بیماران بتوانند از مزایای این فناوری پیشرفته بهره مند شوند.
وی مدت کوتاه بستری، رفاه و آسایش بیشتر بیماران و کاهش هزینه ها را از جمله مزایای این فناوری پیشرفته اعلام کرد.
پیوندی در ادامه گفت: این موضوع نشانگر خلاقیت، توانمندی و توانایی محققان ایرانی است که اگر به آنها اعتماد کنیم، می توانند کارهای بزرگی را در کشور انجام دهند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین به فعالیت های بیمارستان شهید لبافی نژاد تهران اشاره کرد و گفت: این بیمارستان با توجه به انجام بیش از پنج هزار عمل جراحی لاپاراسکوپی کلیه و سایر اعمال جراحی توانسته جایگاه خاصی در علم اورولوژی در منطقه و دنیا پیدا کند.
وی در مورد برگزاری هشتمین کنگره انجمن اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی ایران و استقبال خوب محققان خارجی از این کنگره گفت: سطح علمی بالای محققان ایرانی سبب حضور پژوهشگران خارجی به اینگونه همایش ها می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ارتقای سطح دانش فعالان این حوزه، ارائه خدمات بهتر به بیماران، آشنایی با تازه های علمی و بیان آخرین دستاورد های علمی را از مهمترین اهداف این همایش برشمرد و افزود: اینگونه همایش ها می تواند سبب گسترش همکاری و تعامل مراکز داخلی با مراکز معتبر بین المللی شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست