آخرین اخبار

برای نخستین بار؛ نمایش هوایی در سطح بین‌المللی در کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

رییس کمیته هوانوردی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی از برگزاری نمایش هوایی بین‌المللی در سال جاری در کشور خبر داد…

رییس کمیته هوانوردی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی از برگزاری نمایش هوایی بین‌المللی در سال جاری در کشور خبر داد.
یعقوب انتصاری رییس کمیته هوانوردی عمومی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: مهرماه امسال نمایش هوایی(Air show) به صورت بین‌المللی در کشور با هدف به نمایش گذاشتن قابلیت و توانمندی شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه هوانوردی در طراحی ساخت و تولید هواپیما ها و خلبان های آن به صورت عمومی برای عده ای از بازدید کننده گان برگزار می‌شود.
وی افزود: سال گذشته نیز این نمایش هوایی در سطح داخلی برگزار شد؛ اما امسال قصد داریم یک نمایش هوایی با حضور دیگر کشورها و به صورت بین‌المللی برگزار کنیم.
به گفته وی، در این نمایش هوایی تلاش می کنیم تا شرکت کنندگان داخلی و به خصوص خارجی و نیز ایرانیان مقیم خارج با انعکاس آن در اخبار از فعالیت های صنایع پیشرفته هوایی و توانمندی های ایران مطلع شوند که چه توانی در کشور وجود دارد.
وی تصریح کرد: در برگزاری این نمایشگاه هوایی و فضایی نمایش هوایی از توانمندی شرکت های فعال در حوزه هوایی و هوانوردی، معاونت علمی و ریاست جمهوری بهره بریم و از دستاوردهای سرمایه گذاری های صورت گرفته شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شرکت های دانش بنیان با ارائه محصولات آنها در این نمایشگاه بین المللی نشان می دهیم .
رییس کمیته هوانوردی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه و نمایش هوایی در کشور آن هم در سطح بین‌المللی می تواند در حوزه هوایی در کشور و منطقه تحول آفرین و تاثیرگذار باشد و در کنار نمایش توانمندی های کشور از توانایی و فناوری های دیگر کشورها نیز در قالب سرمایه گذاری مشترک و صادرات با توجه به سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل استفاده و بهره مند خواهیم شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست