آخرین اخبار

امضای تفاهم نامه همکاری علمی میان ایران و یونان

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران؛ یادداشت تفاهم همکاری مشترک ایران و یونان در حوزه علمی و فناوری امضا شد…

جورجیوس سیپراس دبیرکل توسعه همکاری ­های اقتصادی و بین­ المللی وزارت امورخارجه یونان روز گذشته با دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران با دیدار کرد.
این ملاقات که در راستای توافقات سال گذشته نخست وزیر یونان آلکسیس سیپراس با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و با هدف افزایش تعاملات و همکاری­ها با یونان صورت گرفت به امضا یادداشت تفاهم­نامه همکاری مشترک در حوزه علمی و فناوری منجر شد.
این تفاهم­نامه که بین دبیر کل همکاری­های اقتصادی و بین­ المللی وزارت امورخارجه و معاون امور بین­ الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد، شامل حوزه های مختلف علمی و فناوری شامل نانوفناوری ، زیست فناوری، علوم و فنون دریایی، همکاری در حوزه پارک­ های فناوری، برگزاری سمینارها، کنفرانس­ها و کارگاه­های علمی مشترک و دیگر حوزه ها می ­شود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران، ضمن گفت و گو درمورد همکاری­های علمی و فناوری، فضای ایجاد شده برای تعامل بین ایران و یونان را بسیار مثبت ارزیابی کرد.
وی با اعلام آمادگی برای بسترسازی از انجام فعالیت­ها و سرمایه­ گذاری­های مشترک گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران از توسعه تعاملات اقتصادی بین دو کشور حمایت خواهد کرد.
وی تصریح کرد: فراهم کردن زمینه تعامل میان دانشمندان و متخصصان دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی بین ایران و کشور یونان ضروری است.
علی مرتضی بیرنگ معاون امور بین ­­الملل و تبادل فناوری معاونت علمی نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از ایجاد کارگروه مشترک علمی و فناوری میان ایران و یونان به منظور تحقق همکاری­ ها، گفت: حضور گسترده شرکت های یونانی در نمایشگاه اینوتکس بسیار چشمگیر بود.
وی افزود: شرکت­های یونانی از فعالترین شرکت­های خارجی حضور یافته در این نمایشگاه هستند امیدوار هستیم که تفاهم­نامه مذکور بتواند به توسعه ظرفیت­های همکاری دو کشور کمک کند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست