آخرین اخبار

اعلام جزئیات آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دانشگاه آزاد نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و دفترچه راهنمای آزمون را منتشر کرد…

بر اساس اعلام دانشگاه آزاد، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۵ در ۶ نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه در روزهای ۶، ۷ و۸ خرداد ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود و داوطلبان این آزمون از ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه سوم خردادماه می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش و وارد کردن اطلاعات ثبت‌نامی، برگه ورود به جلسه خود را دریافت کنند.
دریافت برگه ورود به جلسه از طریق این پایگاه تا یک ساعت قبل از شروع آزمون امکان‌پذیر است و داوطلبان باید علاوه بر برگه ورود به جلسه، راهنمای آزمون را نیز از طریق همان پایگاه دریافت و مندرجات آن را به طور دقیق مطالعه کنند.
در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۵به هر داوطلب متناسب با مجموعه امتحانی انتخابی در زمان ثبت نام، یک جلد دفترچه سئوال داده خواهد شد. هر داوطلب لازم است با توجه به رشته‌های انتخابی خود و اطلاعات مربوط به مواد امتحانی و ضرایب آنها به سئوالات دروس مربوطه پاسخ دهد.
بدیهی است برای یک رشته خاص از یک مجموعه امتحانی، آندسته از دروسی که ضرایب آنها صفر درج گردیده در محاسبه نمره کل داوطلب برای گزینش علمی آن رشته بی تاثیر بوده و داوطلب الزامی به پاسخگویی آنها ندارد، لیکن در محاسبه نمره کل داوطلب در سایر رشته‌های متناظر با مجموعه امتحانی موثر خواهد بود. لازم بذکر است که زمان اختصاص داده شده برای پاسخگویی به سئوالات بر مبنای تمام دروس مجموعه امتحانی در نظر گرفته شده است.
سوالات تمام مجموعه‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۵ بجز مجموعه‌های «نوازندگی ساز جهانی، طراحی پارچه و لباس، طراحی فضاهای آموزشی،برنامه ریزی شهری، طراحی شهری، معماری، طراحی صنعتی ،تصویرسازی، نقاشی، ارتباط تصویری و هنرهای نمایشی» که دارای یک درس تشریحی نیز هستند، بصورت تستی خواهد بود.
پاسخ سؤالات تستی باید در پاسخنامه و در گزینه‌ای که صحیح به نظر می‌رسد و ردیف آن با شماره سؤال منطبق است، با مداد سیاه معمولی و به طور یکنواخت و پررنگ علامت‌گذاری شود. در سؤالات تستی برای هر پاسخ صحیح یک نمره مثبت و به منظور خنثی کردن پاسخهای حدسی و یا تصادفی، برای هر پاسخ غلط نمره منفی منظور می‌شود. بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود اگر پاسخ سؤالی را نمی‌دانند به آن جواب ندهند زیرا به سؤالات بدون جواب، نمره منفی یا مثبت تعلق نمی‌گیرد.

منبع: فارس

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست