آخرین اخبار

پنجمین کنگره ملی “گیاهان دارویی” فردا برگزار می‌شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی فردا (۲۹ اردیبهشت) در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود….

پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فردا (۲۹ اردیبهشت ماه) در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود.
پیمان صالحی دبیر کمیته علمی پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی درباره برگزاری «پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی» اظهار کرد: این رویداد توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی و با همکاری سازمان‌ها و مؤسسات مرتبط از جمله ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود.
به گفته وی، محورهای اصلی این کنگره عبارتند ازعلوم پایه؛ کشاورزی و منابع طبیعی؛ داروسازی، پزشکی، طب سنتی و دامپزشکی، صنعت و اقتصاد.
رئیس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به چهار دوره برگزاری این جشنواره که توسط شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی برگزارشده بود گفت: دوره‌های پیشین به ترتیب در کیش، دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه فردوسی مشهد، سالن همایش‌های رازی تهران برگزار شده‌اند و دوره پنجم نیز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: در این کنگره ۹۵۰ مقاله دریافت کردیم که ۲۲۰ مقاله مورد تایید قرار نگرفت. بیش از ۷۰۰ مقاله به صورت پوستر و ۲۵ مقاله به صورت سخنرانی در پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی ارائه خواهد شد.
صالحی همچنین به برگزاری یک نمایشگاه جانبی با حضور ۲۰ شرکت تولیدکننده عرصه گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و فراورده‌های طبیعی اشاره کرد و گفت: علاوه بر این، در نظر داریم مانند دوره‌های گذشته در بخش ویژه صنعت و اقتصاد چهار شرکت بزرگ فعال در این حوزه، دستاوردهای علمی و محصولات تولیدی دانش بنیان تازه خود معرفی کنند.
وی افزود : با ارائه این بخش می‌توان گفت که پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی نه تنها علمی است، بلکه در تجاری‌سازی و حوزه دانش‌بنیان نیز مثمر ثمر خواهد بود.
دبیر کمیته علمی پنجمین کنگره ملی گیاهان دارویی در آخر به ارائه جوایزی به ۱۰ پوستر برتر برگزیده و تجلیل از سخنرانان این کنگره اشاره کرد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست