اخبار ایران و جهان

نشست خبری جشنواره فارابی برگزار شد

نوشته شده توسط بهار امیرکاوه ای

نشست خبری هشتمین جشنواره بین المللی فارابی با حضور دکتر میرزایی رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی امروز سه شنبه در این پژوهشکده برگزار شد.
این جشنواره ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی است که با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای برتر در این حوزه، معرفی و ارایه اثار و نظریه های برتر و تقویت و توسعه و بومی سازی برگزار می شود.
میرزایی گفت: این جشنواره در هیئت وزیران در سال گذشته مصوب شد و در فروردین ماه امسال سیاست گذاری های لازم توسط شورای مربوطه انجام گرفت.
وی افزود: فراخوان این جشنواره از شنبه ۱ خرداد ماه اغاز می شود و علاقه مندان و صاحب نظران در حوزه علوم انسانی می توانند تا اواخر تیر ماه مقالات خود را به سایت دبیرخانه این جشنواره که پزوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی ارسال کنند.
میرزایی بیان کرد: در هشتمین دوره، آثار بصورت دیجیتالی و الکترونیکی دریافت می شود و جدا از کتاب افراد می توانند دستاوردهای خود را به صورت تحقیقات، طرح های پژوهشی، پایان نامه ارشد و رساله دکتری ارسال نمایند.
وی افزود: این جشنواره که مهم ترین مجمع در علوم انسانی است در سه بخش پیشکسوت( محققان بزرگسال)، پیشرو ( محققان جوان) و بین الملل برنامه ریزی شده است. و در بخش بین الملل که در زمینه اسلام و ایران شناسی است تمهیداتی با کشورهای خارجی انجام شده تا آثار بیشتری دریافت گردد.
میرزایی گفت: طبق برنامه ریزی ها افراد در ۱۲ گروه علمی دسته بندی می سود که ۳۵ برگزیده اعلام خواهند شد و همچنین دیگر امثال رتبه های اول تا سوم نیست و فقط بصورت برگزیده و پس از ان شایسته تقدیر افراد معرفی می گردند.
اختتامیه این جشنواره در آذر ماه ۹۵ مصادف با هفته پژوهش با حضور رییس جمهور برگزار می شود.

هشتمین جشنواره فارابی

هشتمین جشنواره فارابی

هشتمین جشنواره فارابی

درباره نویسنده

بهار امیرکاوه ای

دیدگاه شما چیست